Kinga Rusin skrytykowała Black Eyed Peas iSylwestra Marzeń. Fot. Instagram
Kinga Rusin skrytykowała Black Eyed Peas iSylwestra Marzeń. Fot. Instagram

Kinga Rusin oburzona kwotą jaką dostaną Black Eyed Peas za "Sylwester Marzeń"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 60
Główną gwiazdą tegorocznego "Sylwestra Marzeń" TVP będzie zespół Black Eyed Peas. Jak nieoficjalnie podają media, amerykańska grupa ma otrzymać za występ zawrotną sumę 4,5 mln zł. A część tej kwoty miał ponoć pokryć PKN Orlen. Nie spodobało się to byłej prezenterce TVP Kindze Rusin.

Kinga Rusin krytykuje imprezę TVP

Rusin we wpisie na InstaStories napisała, że występ Black Eyed Peas będzie kosztował spółkę Skarbu Państwa "kupę kasy".

"Black Eyed PiS. Na sylwestrze w TVP wystąpi, za kupę kasy od jednej ze spółek Skarbu Państwa, znany z początku XXI wieku, zagraniczny zespół, który ponoć ma bardzo "ekologiczne" podejście do życia. Może ktoś by im uświadomił, że ten koncert, w którym wezmą udział, odbywa się w pobliżu parku narodowego? Wysokodecybelowy hałas z nagłośnienia to zagrożenie dla będących pod ścisłą ochroną zwierząt i ptaków" - oburzyła się dziennikarka.

Z informacji, jakie podawała Wirtualna Polska wynika, że popularny zespół za występ na "Sylwestrze Marzeń" TVP otrzyma około 4,5 mln złotych. Koncert miał zostać opłacony przez jedną ze spółek skarbu państwa — PKN Orlen. Telewizja Polska nie potwierdziła tych doniesień. 

Kinga Rusin w latach 90. pracowała w TVP jako prezenterka. Od 2005 roku jest związana z TVN.

Zakopane w sylwestra

Na przywitanie Nowego Roku pod Tatry przyjechały tłumy gości. Widać to choćby po ruchu ulicznym. W sobotę ulice w centrum miasta były sparaliżowane. Tygodnik Podhalański szacuje, że przed godz. 18.00 przed bramkami na teren imprezy masowej ustawiło się już ok. tysiąca osób.

Właściciele sklepów na zakopiańskich Krupówkach w obawie przed zniszczeniami jakie może wywołać tłum witający Nowy Rok, zabezpieczyli witryny płytami. Na słynnym deptaku całą noc będą otwarte tylko lokale i restauracje.

Sylwester Marzeń - kto wystąpi?

"Sylwester Marzeń" z TVP na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 20. Gwiazdą wieczoru ma być amerykański zespół hip-hopowy Black Eyed Peas. Na terenie imprezy masowej na będzie mogło się bawić 30 tys. osób, ale władze miasta spodziewają się, że kolejne tysiące sylwestrowiczów przywitają Nowy Rok na terenie przyległym do wyznaczonych sektorów.

Wśród artystów, którzy wystąpią pod Giewontem są także: Edyta Górniak i Justyna Steczkowska z synami, Marina, Sara James, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Zenon Martyniuk z zespołem, Daria, Komodo, Sławomir i Kajra, Thomas Anders, a także ukraińska supergwiazda - Dzidzio.

W sylwestrowy wieczór w Zakopanem zagrają m.in. Maja Hyży, Kasia Moś, Grupa KOMBI Łosowski, Kuba Szmajkowski, Jan Majewski, zespół Felivers czy barwna karawana Don Vasyla. W góralskie klimaty sylwestrowiczów wprowadzą: Golec uOrkiestra, Staszek Karpiel-Bułecka oraz kapela Ciupaga. Na Równi Krupowej wystąpią także gwiazdy disco polo: Piękni i Młodzi, Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan, Voyager, Blanka i niekwestionowany król gatunku – Zenon Martyniuk.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura