Black Eyed Peas gwiazdą "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. (fot. Facebook)
Black Eyed Peas gwiazdą "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem. (fot. Facebook)

Black Eyed Peas gwiazdą "Sylwestra Marzeń". Ile zarobią za koncert w Zakopanem?

Redakcja Redakcja Muzyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 77
Telewizja Polska ogłosiła, kto wystąpi podczas "Sylwestra Marzeń" za Melanie C. W piątkowym wydaniu "Pytania na śniadanie" poinformowano, że nową gwiazdą imprezy będzie amerykański zespół Black Eyed Peas.

Black Eyed Peas gwiazdą "Sylwestra Marzeń"

Black Eyed Peas to zespół hip-hopowy z USA, założony w Los Angeles w 1995 roku. Ich największe przeboje to m. in. "Where Is The Love?", "Don't Phunk with My Heart", "My Humps" czy "I Gotta Feeling". Grupa sprzedała 80 mln płyt.

Obecnie w składzie zespołu jest trzech muzyków: raper i piosenkarz Jaime Luis "Taboo" Gomez, b-boy, raper, producent muzyczny i perkusista Apl.de.ap (Allen Pineda Lindo) oraz raper, producent i multiinstrumentalista Will.i.am (William James Adams). W latach 2003-2018 zespół współtworzyła też wokalistka Fergie.

Będą największe hity, a jeden z nich wykonają z Sarą James 

Jak podała TVP, amerykański zespół podczas sylwestrowej nocy w Zakopanem wykona swoje największe hity, m. in. „Where Is the Love?” i „I Gotta Feeling”. Razem z grupą wystąpi też Sara James, by wspólnie zaśpiewać utwór "Let's Get It Started". Na scenie towarzyszyć im będzie J. Rey Soul, należąca do muzycznej rodziny Black Eyed Peas.


Gigantyczna kwota za występ amerykańskiej gwiazdy

Media donoszą, że organizatorzy "Sylwestra Marzeń" byli gotowi zapłacić zespołowi 2 mln zł. Wirtualnemedia.pl wskazują, że później pojawiły się kolejne doniesienia, że TVP zaproponowała Black Eyed Peas nawet milion dolarów (prawie 4,5 mln zł).

— Występ zespołu Black Eyed Peas jest możliwy dzięki sponsorom „Sylwestra Marzeń z Dwójką” — przekazała TVP. Głównym sponsorem tegorocznego koncertu sylwestrowego Telewizji Polskiej jest państwowy koncern PKN Orlen.

Melanie C zrezygnowała z występu na "Sylwestrze Marzeń"

W poniedziałek z występu na "Sylwestrze Marzeń" zrezygnowała Melanie C, która swoją decyzję argumentuje różnicami światopoglądowymi.

— W świetle informacji, które zostały mi przedstawione, a które nie zgadzają się z moimi poglądami na temat społeczności, które wspieram, obawiam się, że nie będę mogła wystąpić w Polsce na sylwestra. Mam nadzieję wrócić niedługo. Życzę Wam wspaniałych świąt i wszystkiego, co najlepsze na 2023 rok — napisała artystka w mediach społecznościowych.

Kto wystąpi podczas "Sylwestra Marzeń" w Zakopanem?

W Zakopanem podczas "Sylwestra Marzeń" wystąpią: Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Maja Hyży, Marina Łuczenko-Szczęsna, Sławomir i Kajra, Kasia Moś, Sara James, Jan Majewski, Felivers, Staszek Karpiel-Bułecka, Kapela Ciupaga czy Kuba Szmajkowski. Nie zabraknie również Zenka Martyniuka. Poza nim, wśród wykonawców disco polo znajdą się Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan i Blanka. Na scenie pojawi się też ukraińska supergwiazda - zespół Dzidzio oraz Thomas Anders.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura