Sołowiow grozi Polsce. W swoim programie podzielił się pewnym scenariuszem

Władimir Sołowiow podczas swojego programu w telewizji Rossija 1 zagroził Polsce wejściem do Warszawy czeczeńskiej jednostki specjalnej "Achmat". (fot. Twitter)
Władimir Sołowiow podczas swojego programu w telewizji Rossija 1 zagroził Polsce wejściem do Warszawy czeczeńskiej jednostki specjalnej "Achmat". (fot. Twitter)
Władimir Sołowiow, jeden z najważniejszych rosyjskich propagandystów, po raz kolejny zagroził Zachodowi i Polsce atakiem ze strony Moskwy. Jego zdaniem, do Warszawy mogłyby wejść czeczeńskie siły specjalne "Achmat". — Mogę sobie to z łatwością wyobrazić — mówił Sołowiow.

Sołowiow grozi Zachodowi i Polsce

Doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Anton Geraszczenko udostępnił na Twitterze fragment programu, w którym Sołowiow komentuje pomoc Zachodu dla Ukrainy.

— Kraje Zachodu dostarczają dużo systemów obrony powietrznej, ciężkiego sprzętu i pocisków, a to oznacza, że są teraz nagie. To oznacza, że możliwe jest uderzenie w ich tyły — powiedział propagandysta. Dodał, że "może sobie z łatwością wyobrazić, że siły specjalne Achmat wkraczają do Warszawy". — Żeby po prostu sprawdzić, jak się ma sytuacja — zaznaczył Sołowiow.

Czeczeńska jednostka "Achmat"

Czeczeńska jednostka specjalna "Achmat" liczyć ma około 2 tys. osób. Czeczeński przywódca Ramzan Kadyrow chwalił się utworzeniem tej jednostki we wrześniu tego roku.


Władimir Sołowiow – "żołnierz medialny Putina"

Władimir Sołowiow jest jednym z czołowych rosyjskich propagandystów. Mężczyzna prowadzi swój program w państwowym kanale Rossija 1. Zapraszani przez niego goście zazwyczaj wspierają Kreml i wypowiadają się wrogo na temat Ukrainy, Polski i krajów Zachodu.

Sołowiow od dawna nazywany jest "medialnym żołnierzem Putina". W 2007 r. o prezydencie Rosji mówił jako o "silnym, inteligentnym, utalentowanym przywódcy, który kocha Ojczyznę i robi wszystko, by Rosjanie byli dumni ze swojego kraju".

Po aneksji przez Rosję Krymu w 2014 powiedział, ze "Krym i Sewastopol znów są częścią Rosji. Sprawiedliwość historyczna zwyciężyła!".

Twierdzenia Sołowiowa

Władimir Sołowiow niejednokrotnie groził też NATO, a o masakrze w Buczy powiedział, że jest ona dziełem brytyjskich specjalistów. Wskazywać na to miało podobieństwo słów "Bucha" i "rzeźnik" (po angielsku "butcher" – przyp. red). Podkreślił też, że prezydent USA Joe Biden zwrócił się do Putina, określając go słowem "butcher".

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka