Fiorentina została uznana za najlepszą restaurację w Polsce. fot. Fiorentina Restaurant/Facebook
Fiorentina została uznana za najlepszą restaurację w Polsce. fot. Fiorentina Restaurant/Facebook

Wielkie wyróżnienie dla krakowskiej restauracji. "Jedna z najlepszych w Europie"

Redakcja Redakcja Turystyka Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Krakowska restauracja Fiorentina, słynąca z dań kuchni polskiej, została uznana za najlepszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie – tak orzekło jury konkursu World Culinary Awards. Tytuł najlepszej trafił do restauracji z Włoch.

Kraków. Restauracja Fiorentina z nagrodą World Culinary Awards

"+Najlepsza polska kuchnia w Krakowie+ – to właśnie takim hasłem reklamuje swoją restaurację Fiorentina jego właściciel. Tę opinię podzielili jurorzy konkursu World Culinary Awards, którzy uznali krakowską Fiorentinę” za najlepszą restaurację w Polsce. Wyróżniono również dwie inne restauracje z Krakowa i jedną z Warszawy" – poinformował krakowski magistrat.

Tytuł najlepszej restauracji Europy trafił do włoskiej Uliassi, założonej i kierowanej przez cenionego w branży kulinarnej Maura Uliassiego. Lokal znajduje się w miejscowości Senigallia nad Morzem Adriatyckim.

World Culinary Awards to projekt organizatorów konkursu World Travel Awards, przyznającego od 1994 r. nagrody dla podmiotów działających w branży turystycznej. World Culinary Awards po raz pierwszy odbył się w 2020 r. Nagradza restauracje z całego świata w kategoriach regionalnych i tematycznych.

Fiorentina również w prestiżowych Michelin i Gault Millau

Fiorentina działa w zabytkowej kamienicy przy ul. Grodzkiej w centrum Krakowa. Jej szefem jest Robert Koczwara. Restauracja była już wyróżniana w przewodniku Michelin i Gault Millau.

Oprócz Fiorentiny do finału konkursu przeszły dwie inne krakowskie restauracje – Bottiglieria 1881 i Zazie Bistro, a z Warszawy – Butchery & Wine.

SW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj49 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo