Ceny w Zakopanem osiągnęły poziom absurdu. Zdjęcie tabliczki wywołało burzę w sieci

Toaleta w Zakopanem za 10 zł. Źródło: flickr.com, Screen z Facebook.com
Toaleta w Zakopanem za 10 zł. Źródło: flickr.com, Screen z Facebook.com
W sieci pojawiło się zdjęcie z Zakopanego, które nie spodobało się wielu internautom. Chodzi o fotografię przedstawiającą cenę za skorzystanie z toalety. Ale pojawiają się również osoby, które bronią przedsiębiorców z gór.

Ceny w Zakopanem. Toaleta za 10 zł 

Na grupie "Tatromaniacy" pojawił się post ze zdjęciem, który przedstawia wejście do jednej z toalet w Zakopanem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że za skorzystanie z niej trzeba zapłacić 10 zł. "Może info z czapy ale takie coś na Krupówkach, rozumiem inflacja itd. Ale chyba są gdzieś jakieś granice, no chyba że nie ma" – napisał autor posta.

Zdjęcie zostało zrobione w pobliżu budynku Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

image

Internauci oburzeni ceną toalety w Zakopanem

To odkrycie nie obyło się bez fali komentarzy ze strony oburzonych internautów. "Może to cena z oscypkiem", "Może to roczny abonament?", "Chciwość i pazerność górali nie zna granic", czy "Rodzice i trójka dzieci - 50 złotych znika z portfela" – to niektóre z komentarzy. 

Pojawiają się jednak osoby, które bronią przedsiębiorców z Zakopanego. "Ktoś, kto nie prowadził gastronomii, nigdy tego nie zrozumie... Zwykły straszak na klientów, którzy chcą się wcisnąć do toalety za darmo, nic nie zamawiają, nic nie kupują, ale chcą skorzystać z toalety, którą restauracja utrzymuje w czystości, sprząta, wydaje pieniądze na środki czystości itp. Jak są to pojedyncze osoby, to właściciel przymyka oko, ale jak to jest nagminne (zwłaszcza na Krupówkach), do tego swołocz zostawia po sobie syf, to się nie dziwię. Zawsze są dwie strony medalu" – komentuje internauta pod postem.

 

To nie jest "toaleta publiczna"

Jak ustalił TVN24, toaleta znajduje się w kompleksie handlowo-usługowym położonym nad Foluszowym Potokiem, przy dolnym odcinku Krupówek.

Błędem jednak jest informacja o tym, że to "toaleta publiczna" - zwraca uwagę Henryk Maryniarczyk z Wydziału Mienia i Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta Zakopane. – Przedmiotowe toalety nie są obiektem miejskim, ani też nie znajdują się na gminnej nieruchomości. Jest to obiekt zlokalizowany na prywatnej nieruchomości, prowadzony przez prywatnego przedsiębiorcę, który ustala takie ceny – mówi rozmówca TVN24. 

W Zakopanem są jedynie trzy publiczne toalety: na Dolnej Równi Krupowej, na ulicy Staszica przy Parku Miejskim imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na Placu Niepodległości. Jak podkreśla Agata Pacelt-Mikler z Wydziału Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta, obecnie cena za skorzystanie z tych toalet wynosi 2 zł. 

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj50 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości