Nie żyje Krzysztof Balawejder. Prezydent Wrocławia: Zmienił oblicze miasta

Nie żyje Krzysztof Balawejder. Fot. Twitter/Betty White
Nie żyje Krzysztof Balawejder. Fot. Twitter/Betty White
W wieku 44 lat zmarł w czwartek prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. „Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać; przed chwilą taką dostałem” – napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk informując o śmierci Balawejdera.

Nie żyje prezes wrocławskiego MPK

Krzysztof Balawejder był prezesem wrocławskiego MPK od kwietnia 2019 r.; wcześniej był wieloletnim prezesem spółki Polbus; pracował też w Ministerstwie Skarbu.

Polecamy:

"Szanowni Państwo, z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, że 19 stycznia 2023 roku zmarł Prezes MPK Wrocław Pan Krzysztof Balawejder. Miał 44 lata. Krzysztof Balawejder funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław pełnił od 6 maja 2019 roku" - czytamy na twitterowym profilu MPK Wrocław.

Prezydent Wrocławia żegna Balawejdera

O śmierci prezesa MPK poinformował m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk we wpisie na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Ten sam rocznik co ja. Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem - tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta; zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom” – napisał Sutryk.

Prezydent Wrocławia napisał też, że „są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać”. „Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera (…) Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu…” - napisał Sutryk.

Śląsk Wrocław o Balawejderze: Wierny kibic, przyjaciel klubu

Żalu po śmierci Balawejdera nie kryje piłkarska ekipa Śląska Wrocław: "Dotarła do nas bardzo przykra wiadomość. Zmarł Krzysztof Balawejder, wierny kibic, przyjaciel klubu, członek rady nadzorczej Śląska Wrocław. Składamy wyrazy współczucia wszystkim Jego bliskim. Niech spoczywa w pokoju".


Balawejdera w mediach społecznościowych pożegnali także stołeczni tramwajarze: "Zmarł Krzysztof Balawejder - prezes MPK Wrocław. Żegnamy wyjątkową osobę, bardzo mocno związaną ze światem tramwajów".

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj53 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka