Sekielscy kończą film o SKOK-ach? „Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości”

Bracia Marek i Tomasz Sekielscy. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Bracia Marek i Tomasz Sekielscy. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Tomasz i Marek Sekielscy pracują nad montażem filmu o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych, czyli SKOK-ach. „Jesteśmy blisko końca” - zapewnia Marek Sekielski. W tym roku Sekielscy planują też zamknąć zdjęcia do filmu o papieżu Janie Pawle II. Ale coraz mniejsze kwoty zasilają ich konto na Patronite - informują Wirtualne Media.

Bracia Sekielscy znani są między innymi jako autorzy filmów „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”, poświęconych problemowi pedofilii w Kościele katolickim w Polsce. 

Sekielscy pracują nad filmami o SKOK-ach i Janie Pawle II

Bracia Sekielscy obecnie pracują nad dokumentami o SKOK-ach ("Korzenie zła") i Janie Pawle II. „Mimo zapowiedzi przez ponad 10 miesięcy od publikacji zwiastuna filmu o SKOK-ach nie stało się nic. Zniecierpliwieni patroni zaczęli odchodzić od braci Sekielskich, dając wyraz swojemu niezadowoleniu na zamkniętych forach oraz zmniejszając lub wycofując zupełnie wpłaty” - podają Wirtualne Media.

Czytaj dalej:

Jak dotąd nie znamy daty premiery filmu o SKOK-ach. – Intensywnie pracujemy nad montażem filmu o SKOK-ach. Jesteśmy blisko końca, ale nie chcemy podawać konkretnej daty premiery. Zastanawiamy się nad tym i jak tylko będzie decyzja, poinformujemy o niej w pierwszej kolejności naszych patronów – powiedział Wirtualnym Mediom Marek Sekielski.

"Prosimy o jeszcze chwilę cierpliwości"

Jeszcze w tym roku zakończą się całkowicie zdjęcia do filmu o Janie Pawle II. – Jeśli pojawiają się pojedyncze głosy niezadowolenia ze strony patronów, to prosimy o jeszcze trochę cierpliwości. Praca nad tym filmem była i jest wyjątkowo trudna. Nie wszystko dało się zaplanować, wiele spraw nie zależało od nas – wyjaśnia Sekielski.

Na opóźnienia w realizacji filmów mają składać się pandemia i zaangażowanie Tomasza Sekielskiego w prowadzenie „Newsweek Polska”. Tomasz Sekielski naczelnym tygodnika został w lipcu 2022 roku. Zastąpił Tomasza Lisa.

Coraz mniejsze środki ze zbiórki na Patronite

Sekielskim skurczyły się środki finansowe otrzymywane ze zbiórki na Patronite i darowizn wpłacanych bezpośrednio na rachunek firmy.

Obecnie patroni (1,1 tys. osób) deklarują, że będą wpłacali 26 tysięcy złotych co miesiąc. W sierpniu 2022 roku było to 33,5 tysięcy złotych na miesiąc, a w kwietniu – niemal 40 tysiące złotych. Na początku ub.r. stałych patronów było 1,8 tysiąca, a suma comiesięcznych wpłat wynosiła ok. 55 tysięcy złotych – podsumowują Wirtualne Media.

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura