Donald Tusk rozmawiał z Radosławem Sikorskim. Źródło: PAP/Przemysław Piątkowski, flickr.com
Donald Tusk rozmawiał z Radosławem Sikorskim. Źródło: PAP/Przemysław Piątkowski, flickr.com

Tusk spotkał się z Sikorskim. "Nie wykluczam, że Radek mógł to wczoraj usłyszeć"

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 100
Jak informuje Onet, powołując się na polityka PO, Donald Tusk spotkał się z Radosławem Sikorskim, aby porozmawiać o jego ostatniej wypowiedzi w Radiu ZET. Informator podkreśla, że atmosfera spotkania "była raczej chłodna".

Sikorski wywołał burzę

Radosław Sikorski w trakcie poniedziałkowego wywiadu dla Radia ZET został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

– Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo (prezydenta Ukrainy Wołodymyra) Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być – odpowiedział polityk. Wypowiedź Sikorskiego odbiła się szerokim echem w mediach, a na polityka spadła duża fala krytyki

Sikorski na dywaniku u Tuska 

Jak podaje Onet, który rozmawiał z doświadczonym politykiem Platformy Obywatelskiej, Tusk jeszcze tego samego dnia spotkał się z Sikorskim. – Wie pan, jaki Tusk miał zwyczaj, jak ktoś coś nawyprawiał? Brał go i mówił mu: "Na dziś przez ciebie przegrywamy wybory". Nie wykluczam, że Radek wczoraj usłyszał dokładnie to samo – przekazuje informator. 

Zdaniem polityka PO, atmosfera spotkania "była raczej chłodna". Lider głównej partii opozycyjnej miał dać do zrozumienia Sikorskiemu, że staje się obciążeniem dla partii.

Tusk: Sikorski czasem z przesadą powie coś, co się dzieje w Polsce

Donald Tusk na temat Radosława Sikorskiego wypowiedział się również podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami Siedlec. Znowu jest dużo emocji wokół jego nazwiska w ostatnich dniach. – Czy naprawdę jest tak ważne, że Sikorski z temperamentem, czasami z przesadą, ale z reguły trafnie powie coś na temat tego, co się dzieje w Polsce czy na świecie? – pytał były przewodniczący Rady Europejskiej. 

– Ostatnio, kiedy mówił o tym, że PiS zachowywał się dwuznacznie w przededniu wojny w Ukrainie. Dlaczego nikt dzisiaj w oficjalnych mediach nie zada pytania Kaczyńskiemu i Morawieckiemu, dlaczego mając bezpośrednie informacje od USA o planach rosyjskiej napaści na Ukrainę, spotykali się z najbardziej prorosyjskimi liderami politycznymi w Europie? – podkreślił Tusk. 

– Przecież tego typu działania są stukrotnie ważniejsze niż wypowiedzi tego czy innego polityka, nawet jeśli ma czasami wybujały temperament – dodał. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka