Obywatel Ukrainy w nocy z czwartku na piątek uszkodził na poznańskim Dębcu kilka samochodów. Potem wtargnął do samochodu przepuszczającej go na pasach kobiety, odgryzł jej kawałek ucha i odjechał jej pojazdem. (fot. Pixabay)
Obywatel Ukrainy w nocy z czwartku na piątek uszkodził na poznańskim Dębcu kilka samochodów. Potem wtargnął do samochodu przepuszczającej go na pasach kobiety, odgryzł jej kawałek ucha i odjechał jej pojazdem. (fot. Pixabay)

Złodziej ukradł samochód kobiecie. Wcześniej odgryzł jej ucho

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
W Poznaniu doszło do nietypowego zdarzenia. Jeden z czytelników portalu ePoznań.pl poinformował, że w dzielnicy Dębiec obywatel Ukrainy uszkodził kilka samochodów, a następnie wtargnął do pojazdu kobiety, która chciała przepuścić go na pasach. Mężczyzna odgryzł kobiecie kawałek ucha, po czym odjechał jej samochodem — pisze portal.

Napaść na poznańskim Dębcu

Poznańska policja potwierdziła, że do zdarzenia doszło około godziny 2:00 w nocy z czwartku na piątek w dzielnicy Dębiec. 

— Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę, który uszkodził kilka samochodów i napadł na kobietę — powiedziała mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji, cytowana przez ePoznań.pl. Potwierdziła jednocześnie, że sprawcą jest 35-letni obywatel Ukrainy.

Odgryzł kobiecie kawałek ucha

— Wiemy już, że uszkodził pięć samochodów. Kobietę zaatakował natomiast w rejonie skrzyżowania ulic Łozowej i Kasztanowej. Kobieta jechała citroenem i zatrzymała się przed pasami, by go przepuścić. Wtedy mężczyzna otworzył drzwi jej pojazdu, wtargnął do środka i odgryzł jej kawałek ucha — relacjonuje funkcjonariuszka. Dodała, że po tym Ukrainiec odjechał samochodem poszkodowanej kobiety.

— Daleko nie uciekł, bo wjechał w znak drogowy na ulicy 28 Czerwca 1956. Tam porzucił uszkodzony samochód i zaczął uciekać pieszo. Policjantom szybko udało się go namierzyć i zatrzymać — mówi mł. asp. Mróz.

Sprawca trafił do szpitala

Jak podaje portal ePoznań.pl, mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu na obserwacji, ze względu na jego irracjonalne zachowanie.

— Jeśli mieszkańcy ulic Łozowej, Kasztanowej, Żurawinowej zauważyli uszkodzenia w swoich samochodach, powinni to zgłosić policjantom — powiedziała policjantka.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo