Leszek Sykulski, prorosyjski publicysta.
Leszek Sykulski, prorosyjski publicysta.

Sykulski promowany w Telewizji Trwam. Minister pisze pod rozwagę ojcu Rydzykowi

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 52
Leszek Sykulski przedstawia się jako ekspert geopolityczny. Udzielił mu bardzo "przyjaznego" wywiadu ambasador Rosji Siergiej Andriejew - już po inwazji Kremla na Ukrainę. Bez trudu można też znaleźć w sieci zachwyty na temat ideologa Aleksandra Dugina i zdjęcia Sykulskiego z nim w rolach głównych. Sykulski ma być gościem Telewizji Trwam. "Zajawkę" materiału zdjęto z sieci.

Audycja w medium o. Tadeusza Rydzyka z udziałem Leszka Sykulskiego zapowiadana była na piątek o godz. 17.30. Publicysta "Myśli Polskiej" miał opowiedzieć, co wywołało wojnę na Ukrainie i jaka jest rola USA w tym konflikcie. 

Sykulski gościem Telewizji Trwam 

Nietrudno się domyślić, co powie nacjonalistyczny ekspert. Jego wykłady są dostępne w sieci. Oskarża tam Stany Zjednoczone o zbrojne interwencje na świecie, ostrzega przed zmianą "struktury społecznej" ze względu na uchodźców z Ukrainy w Polsce, nawołuje też do dialogu z Rosją. Ponadto sugeruje, że to Niemcy są większym zagrożeniem dla Polski, a nie Federacja Rosyjska. Oprócz słynnego wywiadu z ambasadorem Sergiejem Andriejewem, gdzie prezentowano rosyjski punkt widzenia na wojnę na Ukrainie, Sykulski pofatygował się w 2019 roku aż do Moskwy, by odbyć rozmowę o geopolityce z Aleksandrem Duginem. 

Po krytyce ze strony wielu internautów, Telewizja Trwam wycofała zapowiedź wywiadu. Nie wyjaśniła jednak z jakich powodów usunięto materiał z Twittera. 


image

Żaryn o Sykulskim 

Z apelem do Trwam napisał za to rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych, by nie powielała rosyjskich przekaźników propagandowych. - Leszek Sykulski jest jednym z komentatorów infekujących polską przestrzeń informacyjną tezami zbieżnymi z przekazem rosyjskiej propagandy przeciwko Polsce. To bardzo szkodliwe działania. Nadawanie rozgłosu takim treściom jest niebezpieczne dla Polski - podkreślił Stanisław Żaryn. 


- Wzrasta poziom przenikania do debaty w Polsce tez współbrzmiących z rosyjską propagandą. Identyfikowane działania informacyjne mogą rzutować negatywnie na bezpieczeństwo przestrzeni informacyjnej RP oraz bezpieczeństwo Polski - dodał urzędnik. 

GW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura