Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa. EPA/MAXIM MISHIN / SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL
Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa. EPA/MAXIM MISHIN / SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL

Nowe zdjęcie z Putinem błyskawicznie obiegło sieć. Wszystko przez jeden detal

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Władimir Putin pojawił się w Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym im. Łomonosowa z okazji Dnia Studenta. Prezydent Rosji pozował wraz ze studentami do zdjęcia, a jedno z nich przykuło uwagę internautów i mediów. Wszystko przez buty Putina.

Władimir Putin ze studentami. Buty skradły show

Prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa w środę, 25 stycznia. Spotkanie ze studentami jednej z najlepszych rosyjskich uczelni odbyło się z okazji Dnia Studenta.

Po krótkich uprzejmościach nadszedł moment, aby uwiecznić tę chwilę. Na jednym ze zdjęć Władimir Putin stoi wśród studentów. Możemy zobaczyć całą sylwetkę dyktatora, a to, co zwraca uwagę to buty Putina.

imagePrezydent Rosji Władimir Putin odwiedził Moskiewski Uniwersytet Państwowy im. Łomonosowa. EPA/MAXIM MISHIN / SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL

Wiele wskazuje na to, że prezydent może mieć "kompleks Napoleona". Internauci zwracają uwagę, że dzięki nim prezydent Rosji dodał sobie kilka centymetrów. Przywódca Rosji ma mieć 170 cm wzrostu, ale według niektórych źródeł jego wzrost to 167 cm. 

Władimir Putin ma kompleks Napoleona

O niskiej samoocenie Putina mówił brytyjski parlamentarzysta Julian Lewis w czerwcu ubiegłego roku. "On ma kompleks Napoleona, właśnie dlatego najechał Ukrainę" - stwierdził.

Z kolei były premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown zdradził w wywiadzie dla "Telegraph", że odniósł wrażenie, że Putin musi dodawać sobie sztucznie wzrostu, gdy w 2006 roku spotkał się z prezydentem Rosji. "Zostałem posadzony na bardzo niskim krześle, tak by mógł patrzeć na mnie z góry. On na pewno jest względnie niskim mężczyzną, nosi te obcasy" - opowiadał Brown.

Z rewelacji dziennika "Daily Mail" możemy z kolei wyczytać, że Władimir Putin otoczony jest ochroniarzami niskiego wzrostu, co może potwierdzać teorię o kompleksie.

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka