Złamana drabina w Inowrocławiu. Źródło: Twitter/Remiza.pl
Złamana drabina w Inowrocławiu. Źródło: Twitter/Remiza.pl

Straż kupiła drabinę w grudniu. Złamała się już podczas testowania

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 70
W poniedziałek doszło do groźnego zdarzenia na terenie Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu. Zakupiona w grudniu drabiny firmy Rosenbauer złamała się podczas testowania. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Złamała się drabina za 3,4 mln zł

Jak podaje portal ino.online, do zdarzenia doszło podczas dzisiejszych ćwiczeń w jednostce ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Inowrocławiu. Wóz wraz z drabiną został przekazany w miniony piątek, a jego koszt to blisko 3,4 mln zł. 

W chwili zdarzenia w koszu nie znajdowali się strażacy. "Testy wykonywane były według standardowej procedury zalecanej przez producenta przed wprowadzeniem nowego samochodu do użytkowania w działaniach ratowniczo – gaśniczych" – czytamy w komunikacie Komendy Głównej PSP.

Pojazdy marki Rosenbauer wycofane z użytkowania 

KG PSP w swoim komunikacie poinformowała również, że "komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów marki Rosenbauer z drabiną mechaniczną o wysokości 40 metrów i więcej".

– Rejon jest zabezpieczony za pomocą innych podnośników – uspokoił natomiast rzecznik inowrocławskiej straży pożarnej kpt. Jarosław Skotnicki, w rozmowie z portalem ino.online. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości