Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej, fot. PAP/Leszek Szymański
Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej, fot. PAP/Leszek Szymański

Owsiak podsumował 31. finał WOŚP. "Niech to będzie niespodzianka dla wszystkich"

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 98
Jurek Owsiak podsumował w poniedziałek po południu 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na konferencji prasowej. - Zakończyliśmy Finał deklarowaną kwotą 154 606 764 złote. A kwota zaksięgowana już na koncie to 22 625 503 złote - przekazał szef WOŚP.

31. finał WOŚP

Tegoroczny niedzielny finał WOŚP przebiegał pod hasłem "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!".

Ten finał poświęcony był sepsie i już teraz możemy powiedzieć, że wygraliśmy ten temat, ale oczywiście musimy poczekać, aż ukonstytuują się wszystkie pieniądze na naszym koncie. Zakończyliśmy nasz finał kwotą 154 mln 606 tys. 764 zł — powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef WOŚP Jurek Owsiak.

- Teraz będzie ogromne liczenie. Do momentu, gdy ta deklarowana kwota będzie zgodna z kwotą w banku, będziemy codziennie podawali stan konta. A później już czekamy na oficjalne ogłoszenie, ile zebraliśmy. Niech to będzie niespodzianka dla wszystkich, którzy nas wspierali i obserwowali Finał - zapowiedział Jurek Owsiak.

Aukcje WOŚP

Dodał, że "Finał przeszedł wspaniale, cudownie" i "był to bardzo spokojny dzień". Złożył wielkie podziękowania wolontariuszom. - Nie odnotowaliśmy żadnych zdarzeń, które wpłynęłyby na to, w jaki sposób ludzie się bawili i w jaki sposób przebiegała zbiórka - mówił.

Owsiak podkreślił, że wciąż można licytować przedmioty wystawione na aukcję. - Deklarowana kwota z samych licytacji to 13 mln 269 tys. zł, ale to się zmienia dosłownie z każdą chwilą - mówił.

Co kupi WOŚP za pieniądze ze zbiórki

Za pieniądze zebrane w ramach 31. Finału WOŚP kupione będą m.in.: urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF; analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego; zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych; systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń i komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

Podczas zeszłorocznego finału zebrano ponad 224 mln zł. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu okulistycznego dla dzieci.

ja

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo