Źródło: Twitter/PAP/Albert Zawada
Źródło: Twitter/PAP/Albert Zawada

Jarosław Kaczyński też grał z WOŚP. "Wrzucę solidny banknot"

Redakcja Redakcja WOŚP Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Jarosław Kaczyński nie od zawsze był przeciwnikiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomniała o tym m.in. Gazeta.pl, który opublikowała nagranie pokazujące, jak prezes PiS przekazuje album z autografem na licytacje WOŚP.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

W niedzielę odbywa się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku WOŚP zbiera na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń.

Na tę chwilę Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zebrała około 55 mln zł. Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego finału zebrano ponad 224 mln zł.

Jarosław Kaczyński też wspierał WOŚP

Gazeta.pl postanowiła przypomnieć, że w czasie kampanii prezydenckiej w 2010 roku Jarosław Kaczyński grał razem z WOŚP. Prezes wówczas przekazał na licytację album o polskiej przyrodzie z podpisami m.in. Lecha Kaczyńskiego, Bronisława Komorowskiego i Donalda Tuska. – Z tym serduszkiem to zostanie wzięte przez pana Owsiaka i zlicytowane – mówił Kaczyński. 

– To jest nasz dar na tę akcję. Ale jeżeli chodzi o Orkiestrę, to na pewno spotkam gdzieś na ulicy tych, którzy zbierają i na pewno wrzucę solidny banknot – dodał. 


W TVP również mówiono dobrze o WOŚP

Innym z nagrań jest fragment z programu TVP Info, w którym to Danuta Holecka w rozmowie z Jurkiem Owsiakiem dziękuje za prace, jaką wykonuje WOŚP. 

– Jurku, sprzęt bardzo drogi, bo stawiacie urządzenia i do rezonansu i do tomografii, mój synek korzystał wiele lat temu z inkubatora dobrze doposażonego, z serduszkiem WOŚP i za to dziękuję. Uratowaliście wiele istnień. To chyba musi być ogromna satysfakcja – mówiła prezenterka TVP Danuta Holecka. 


Przypomnijmy, że Telewizja Polska nie emituje relacji z finału WOŚP, ani nie współpracuje z Orkiestrą od 2016 roku. 

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo