Komisariat policji w Chojnie. Źródło: Mapy Google
Komisariat policji w Chojnie. Źródło: Mapy Google

Komisariat policji ewakuowany. Tym razem chodzi o granat

Redakcja Redakcja Policja Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Chwile grozy przeżyli policjanci z komisariatu w Chojnie (woj. zachodniopomorskie). W czwartek w piwnicy budynku znaleziono granat. Ewakuowanych zostało około 50 osób – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie.

Granat na komisariacie 

"W pomieszczeniu piwnicznym pod podłogą ujawniony został granat prawdopodobnie z czasów II wojny światowej" – potwierdził mł. asp. Jakub Kuźmowicz.

Jak informuje policja, granat znajdował się pod podłogą jednego z pomieszczeń archiwalnych.

"Pracownica zauważyła jakiś przedmiot pod podłogą, w prześwicie między deskami. Padła decyzja, aby tę podłogę lekko podnieść i wtedy został ten granat ujawniony" – tłumaczył Kuźmowicz.

Ewakuacja na komendzie 

Komendant komisariatu w związku z zaistniałą sytuacją zarządził natychmiastową ewakuację całego budynku. Lokalne media piszą, że poza budynkiem komisariatu ewakuowano też jego okolice przy ul. Roosevelta i Demokracji.

Powiadomione zostały służby, które po przybyciu na miejsce dokonały oględzin znalezionego przedmiotu. "Okazało się, że jest to granat, ale nie posiada on zapalnika, w związku z czym nie było żadnego zagrożenia dla pracujących tam funkcjonariuszy i cywili" – poinformował Kuźmowicz.

Ewakuowanych zostało około 50 osób, cała akcja trwała niecałe dwie godziny.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo