Jacek Sasin w Radiu Zet.
Jacek Sasin w Radiu Zet.

Sasin: KE prowadzi bardzo konsekwentną politykę walki z polskim rządem

Redakcja Redakcja UE Obserwuj temat Obserwuj notkę 92
Komisja Europejska prowadzi bardzo konsekwentną politykę walki z polskim rządem - uważa wicepremier Jacek Sasin, komentując decyzję KE o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do TSUE w związku z orzecznictwem polskiego Trybunału Konstytucyjnego.

Sasin: PiS przeszkadza Komisji Europejskiej

-  To mnie nie tyle martwi, tylko utwierdza w przekonaniu, że KE prowadzi tutaj bardzo konsekwentną politykę walki z polskim rządem, który przeszkadza w UE, bo się sprzeciwiamy takiej silnej unifikacji Europy, UE, utworzenia europejskiego superpaństwa. Sprzeciwiamy się dominacji największych krajów UE i dlatego stoimy niejako na drodze tych planów i dlatego jest konsekwentna walka z naszym rządem, naszą formacją – stwierdził Jacek Sasin w Radiu Zet, pytany o decyzję KE o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE w związku z orzecznictwem polskiego TK.

Dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego o to, czy skarga ta może mieć związek z ustawą sądową, którą prezydent odesłał do TK, Gość Radia ZET komentuje, że nie wierzy w przypadki. - Uważam, że to szybka reakcja na to, co się wydarzyło – ocenia polityk. Sasin dodaje, że „niech ci, którzy mają usta pełne frazesów o praworządności zrozumieją, że Polska ma również swoje prawa”.

Komisja Europejska pozwała Polskę do TSUE

Komisja Europejska zdecydowała w środę o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z orzecznictwem polskiego Trybunału Konstytucyjnego z 2021 r.  KE kwestionuje legalność tzw. sędziów dublerów, wadliwy wybór prezesa TK oraz orzeczenie  dot. wyższości prawa krajowego nad prawem unijnym.

Czytaj także:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj92 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka