Bąkiewicz został wykluczony ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Źródło: Facebook/Robert Bąkiewicz
Bąkiewicz został wykluczony ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Źródło: Facebook/Robert Bąkiewicz

Bąkiewicz narobił sobie wrogów. Został wykluczony ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Redakcja Redakcja Marsz Niepodległości Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
Rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Mateusz Marzoch poinformował, że zarząd wykluczył z grona członków Roberta Bąkiewicza. Komentujący wydarzenie były prezes SMN mówi, że to kontynuacja nielegalnych działań części byłych członków stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości postanowił o usunięciu Roberta Bąkiewicza z grona członków Stowarzyszenia uchwałą z dnia 24 lutego 2023 r. - poinformował we wtorek rzecznik Mateusz Marzoch. Pod uchwałą podpisani są Marcin Białasek, Bartosz Malewski, Mateusz Marzoch, Michał Melon, Witold Tumanowicz i Jerzy Wasiukiewicz.

Bąkiewicz notorycznie łamał statut 

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że powodem usunięcia Bąkiewicza z grona członków stowarzyszenia było notoryczne łamanie statutu, nieprzestrzeganie uchwał władz stowarzyszenia, nie branie udziału w posiedzeniach zarządu stowarzyszenia w okresie, w którym był jego członkiem oraz podejmowanie szeregu działań na szkodę stowarzyszenia.

"Jego działania doprowadziły m.in. do skreślenia SMN z listy organizacji uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku za rok 2022, a także do znacznego zadłużenia Stowarzyszenia. Ponadto Robert Bąkiewicz rozporządzał majątkiem Stowarzyszenia bez wymaganych statutem uchwał w tych sprawach" - czytamy w uzasadnieniu.

"Kontynuacja nielegalnych działań" 

Bąkiewicz we wtorek powiedział, że ta uchwała jest "kontynuacją nielegalnych działań części byłych już członków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości". Podkreślił, że tak samo nielegalne było zwołanie Walnego Zjazdu Stowarzyszenia 19 lutego oraz podjęte na nim uchwały. "Również w tej chwili uchwała ta nie ma mocy sprawczej, tym bardziej, że wszyscy panowie, którzy się pod nią podpisali, są wykluczeni ze stowarzyszenia" - dodał.

"Dowiaduję się o tej uchwale z przekazów medialnych, nawet Ci panowie, jeśli już realizują pewne nielegalne rzeczy, to mogliby zachować jakieś minimum legalności właśnie i przekazać mi ten dokument, natomiast ja go od nich nie otrzymałem" - powiedział.

Konflikt w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości 

W stowarzyszeniu trwa konflikt o sprawowaną władzę. W niedzielę 19 lutego br. Walny Zjazd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odwołał Roberta Bąkiewicza z funkcji prezesa i powołał na prezesa Bartosza Malewskiego.

Bąkiewicz nie uznaje wyników głosowania i twierdzi, że zwołane zgromadzenie było nielegalne. Poinformował także o zawiadomienie do Prokuratury Krajowej o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawną próbą przejęcia władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. W środę na Twitterze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości pojawiło się oświadczenie zarządu, który podjął decyzję o wykluczeniu jego członków, m.in. Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka.

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka