Robert Bąkiewicz, (były) prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Fot. PAP
Robert Bąkiewicz, (były) prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Fot. PAP

Kłopoty Bąkiewicza. Wyrzucili go z funkcji w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości

Redakcja Redakcja Marsz Niepodległości Obserwuj temat Obserwuj notkę 61
Robert Bąkiewicz nie jest już prezesem zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości - ogłosił w niedzielę poseł Konfederacji Robert Winnicki. Zastąpił go Bartosz Malewski. - Oświadczam, że informacje o moim odwołaniu są nieprawdziwe, a dzisiejsze zebranie odbyło się wbrew statutowi i regulaminowi stowarzyszenia - odpowiada Bąkiewicz.

- Walny Zjazd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odwołał z funkcji Bąkiewicza i powołał na prezesa Bartosza Malewskiego. Przedstawione dziś kolejne informacje o przekrętach muszą według mnie znaleźć finał w prokuraturze. Przed zarządem teraz ogromne wyzwanie-uporządkowanie tej stajni Bąkiasza - napisał skonfliktowany z Robertem Bąkiewiczem Robert Winnicki.  

  

Zobacz też: 

Winnicki o aferze w stowarzyszeniu narodowców 

- Bąkiewicz będzie próbował podważać legalność wyboru ale nie ma żadnego argumentu prawnego. W zgodzie ze statutem nie może zabronić większości (6/10)zarządu, którego jest członkiem, zwoływania zebrań czy Zjazdu Walnego. Nie ma też żadnych praw do podważania decyzji Zjazdu Walnego - dodał poseł Konfederacji. 

 

Bąkiewicz: To nielegalne 

Za odwołaniem Roberta Bąkiewicza było 31 członków na zebraniu, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Narodowiec twierdzi, że zebranie zarządu było nielegalne i nie uznaje wyników głosowania. - W odniesieniu do dzisiejszych wydarzeń i doniesień prasowych, dotyczących nielegalnego walnego zebrania członków Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oświadczam, że informacje o moim odwołaniu są nieprawdziwe, a dzisiejsze zebranie odbyło się wbrew statutowi i regulaminowi stowarzyszenia - przekazał. 

 


GW


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka