Bąkiewicz uderza w Konfederację. "Oni szkodzą polskiej polityce"

Robert Bąkiewicz w wywiadzie dla portalu fronda.pl skomentował poczynania niektórych polityków Konfederacji. (fot. Twitter)
Robert Bąkiewicz w wywiadzie dla portalu fronda.pl skomentował poczynania niektórych polityków Konfederacji. (fot. Twitter)
Robert Bąkiewicz, organizator Marszu Niepodległości w Warszawie udzielił wywiadu dla portalu fronda.pl. Wypowiedział się on m. in. na temat polityków Konfederacji. — Już stawiałem pytanie, kiedy na przykład Grzegorz Braun zostanie wydalony z Konfederacji. To samo dotyczy Janusza Korwin-Mikkego. Uważam, że oni w tej chwili szkodzą polskiej polityce w ogóle. Ja się na to zupełnie nie zgadzam i podchodzę do tego krytycznie — mówił Bąkiewicz.

Bąkiewicz o zagrożeniu ze strony Rosji

— To imperializm rosyjski wywołał wojnę na Ukrainie — powiedział Robert Bąkiewicz w rozmowie z portalem fronda.pl. — Rosjanie stawiają jednoznaczne żądania w stosunku do krajów bałtyckich i Polski, chociażby takie, jak 17 grudnia ub. r. o wycofaniu sił NATO poza linię Odry. To jest oczywisty agresor i państwo, z którym jesteśmy aż nadto doświadczeni historycznie, żebyśmy mogli mieć jakiekolwiek złudzenia, co do jego prawdziwych intencji — wyjaśnił. Organizator Marszu Niepodległości w Warszawie zaapelował, by „bronić polskiej państwowości, ale też wspierać Ukrainę w wojnie, ponieważ Ukraina odnosząca sukcesy przeciwko Rosji działa zdecydowanie w naszym interesie”.

— Są oczywiście inne środowiska określające się jako „narodowe”, które podchodzą do tego czasem bardzo różnie. Chodzi mi tu szczególnie o polityków Konfederacji, którzy relatywizują postawę Rosji i zagrożeń, jakie płyną z jej strony — zaznaczył. Zwrócił przy tym uwagę, że politycy Konfederacji „tworzą obraz Rosji jako takiego katechona, który rzekomo miałby uratować naszą cywilizację przed tym zagrożeniem, które płynie z Zachodu”. — Powiedzmy to sobie bardzo jasno - to nie jest żaden katechon, ale po prostu państwo agresywne i stosujące zbrodnicze metody w stosunku do państw zewnętrznych, ale także do swoich obywateli — ocenił.

"Oni w tej chwili szkodzą polskiej polityce"

Robert Bąkiewicz podkreśla, że „rzeczywiście jest spory problem” z prorosyjską postawą niektórych polityków Konfederacji.

—  Uważam, że jest ona dla Polski bardzo niebezpieczna. (...) Ja już stawiałem pytanie, kiedy na przykład Grzegorz Braun zostanie wydalony z Konfederacji. To samo dotyczy Janusza Korwin-Mikkego. Uważam, że oni w tej chwili szkodzą polskiej polityce w ogóle. Ja się na to zupełnie nie zgadzam i podchodzę do tego krytycznie — oświadczył.

Organizator Marszu Niepodległości podkreślił przy tym, że „cała Konfederacja nie mówi takim głosem”.

— Jestem krytyczny w stosunku do Konfederacji, ale uczciwie zaznaczam, że całe to ugrupowanie takiego stanowiska prorosyjskiego nie prezentuje. Z drugiej strony, całkowicie uczciwie trzeba też stwierdzić, że te siły prorosyjskie w Konfederacji niestety są —  podsumował Bąkiewicz.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj194 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka