Współtwórca rosyjskiej szczepionki na COVID-19 został zamordowany. (fot. Twitter)
Współtwórca rosyjskiej szczepionki na COVID-19 został zamordowany. (fot. Twitter)

Współtwórca szczepionki na koronawirusa brutalnie zamordowany

Redakcja Redakcja Rosja Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
Jeden z twórców rosyjskiej szczepionki na koronawirusa - Andriej Botikow - został zamordowany w Moskwie. Jak donosi dziennik "Kommiersant", 29-letni sprawca przyznał się do winy i został aresztowany. Rosyjskie media donoszą, że mężczyźni pokłócili się o usługi seksualne, świadczone przez zabójcę naukowca.

Nie żyje współtwórca szczepionki na COVID-19

Botikow był jednym z osiemnastu współtwórców rosyjskiej szczepionki na COVID-19 Sputnik-V. Według informacji agencji RIA Nowosti, naukowiec z Centrum Badań nad Epidemiologią i Mikrobiologią Gamaleja został zamordowany w swoim mieszkaniu. Sprawcą jest 29-letni Aleksiej Zmanowski, który miał świadczyć Botikowi usługi seksualne. Mężczyzna przyznał się do winy i do 2 maja przebywać będzie w areszcie. 

Kłótnia o usługi seksualne

Między mężczyznami doszło do kłótni. 47-letni Andriej Botikow miał być niezadowolony z usług świadczonych przez 29-latka. W pewnym momencie sprawa wymknęła się spod kontroli, a Zmanowski udusił naukowca. Według rosyjskiego komitetu śledczego, 29-letni mężczyzna miał udusić Botikowa paskiem od spodni, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Botikow odznaczony przez Putina

Botikow znalazł się wśród naukowców, którzy otrzymali nagrodę państwową za stworzenie szczepionki przeciwko koronawirusowi – Sputnik. Władimir Putin odznaczył go za to medalem Orderu "Za Zasługi dla Ojczyzny" II stopnia. Sputnik-V jest główną szczepionką przeciwko COVID-19 w Rosji, używaną na szeroką skalę od 2021 roku.

O sprawie piszą też użytkownicy mediów społecznościowych:

— W Moskwie męska prostytutka udusiła twórcę szczepionki Sputnik-V. Rosyjskie media piszą, że Botikow zamówił "rozrywkę z duszeniem", ale przybyły na miejsce kochanek po prostu udusił wirusologa. Podejrzany został już aresztowany — napisała amerykańska pielęgniarka, udzielająca się na Twitterze w tematach dotyczących wojny na Ukrainie.


RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj35 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka