Kontrowersyjna posłanka przystępuje do Zielonych. "To naturalna konsekwencja"

Klaudia Jachira dołącza do Zielonych. Źródło: PAP/Radek Pietruszka
Klaudia Jachira dołącza do Zielonych. Źródło: PAP/Radek Pietruszka
Posłanka Klaudia Jachira, która słynie z burzliwych wystąpień w Sejmie poinformowała o swoim przystąpieniu do Zielonych. – Z Zielonymi łączą mnie wspólne wartości, chęć życia w otwartej, demokratycznej Polsce, gdzie każdy może kochać, mówić to, na co ma ochotę, gdzie wszyscy chcemy przejść na zieloną stronę mocy – powiedziała Jachira na konferencji prasowej.

Jachira przystępuje do Zielonych 

Współprzewodniczący Zielonych Urszula Zielińska i Przemysław Słowik, a także dwoje pozostałych (poza Zielińską) posłów Zielonych Małgorzata Tracz i Tomasz Aniśko wystąpili w środę w Sejmie na wspólnej konferencji prasowej w Sejmie z posłanką Klaudią Jachirą, ogłaszając przystąpienie tej ostatniej do Zielonych.

– Dziś jest 8 marca, Dzień Kobiet i z tego powodu chcemy się z państwem podzielić bardzo dobrą wiadomością - szeregi posłów i posłanek Zielonych w polskim parlamencie zasila dziś posłanka Klaudia Jachira, jedna z najbardziej aktywnych i wyrazistych posłanek w tej kadencji, która od 2019 r. walczy również o prawa kobiet – powiedziała posłanka Zielińska.

– Zieloni to jest partia otwarta i przyjazna kobietom, my dzisiaj w niewielkiej jeszcze reprezentacji parlamentarnej mamy już 75 procent kobiet i dalej rośniemy – dodała.

"Oficjalne przystąpienie do Zielonych przypada symbolicznie w Dzień Kobiet" 

Jachira podziękowała za to, że jej "oficjalne przystąpienie do Zielonych przypada symbolicznie w Dzień Kobiet". – Tak naprawdę moje dzisiejsze przystąpienie do Zielonych to naturalna konsekwencja naszej wspólnej drogi. Od trzech i pół roku współpracuję bardzo blisko z Zielonymi – zaznaczyła.

Zwróciła uwagę, że ona i Małgorzata Tracz pochodzą z tego samego osiedla we Wrocławiu, a z Urszulą Zielińską jest w jednym okręgu wyborczym w Warszawie i wielokrotnie podejmowała z nią wspólne akcje, np. pomagając demonstrującym na ulicach podczas ich "nielegalnych zatrzymań", czy otwierając biuro poselskie na granicy polsko-białoruskiej.

– Niestety służby uniemożliwiały nam wstęp do tego biura, ale czuliśmy, że nie możemy lokalnej społeczności w tak trudnym momencie zostawiać samej, więc uznaliśmy, że trzeba biuro w czasie trwania tej patostrefy prowadzić – powiedziała Jachira.

Jachirę łączą wspólne wartości z Zielonymi 

Jachira podkreśliła, że z Zielonymi łączą ją wspólne wartości. – Łączy mnie chęć życia w otwartej, demokratycznej Polsce, gdzie każdy może kochać, mówić to, na co ma ochotę, gdzie wszyscy chcemy wreszcie przejść na zieloną stronę mocy – powiedziała.

Dodała, że tak jak Zieloni postrzega potrzebę walkę o klimat czy o prawa zwierząt. – A także, co bardzo ważne w Dniu Kobiet, walczymy o pełnie naszych praw. Nie chodzi nam o symboliczny kwiatek, rajstopy czy czekoladkę, ale chodzi nam o pełnię naszych praw – zaznaczyła nowa posłanka Zielonych.

– Wspólnie jesteśmy silniejsi, wspólnie możemy więcej. W Zielonych jest miejsce dla każdej i każdego, kto podziela nasze wspólne wartości – dodał współprzewodniczący Zielonych Przemysław Słowik. 

Na zakończenie konferencji Jachira dostała w prezencie koszulkę Zielonych. Zieloni, podobnie jak Klaudia Jachira, należą do klubu Koalicji Obywatelskiej

MP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka