Wzmożony ruch wojskowych śmigłowców nad Warszawą. Siły Zbrojne wydały komunikat

W środę nad Warszawą przeprowadzane będą ćwiczenia wojskowe. (fot. Twitter)
W środę nad Warszawą przeprowadzane będą ćwiczenia wojskowe. (fot. Twitter)
W środę nad częścią Warszawy przeprowadzane będą ćwiczenia lotnicze z użyciem wojskowych śmigłowców — poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Podobne ćwiczenia miały miejsce w październiku, jednak wówczas mieszkańcy nie zostali o nich poinformowani.

Ćwiczenia wojskowe nad Warszawą

Informację o planowanych ćwiczeniach lotniczych Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych.

— Komunikat dla mieszkańców Warszawy! Dziś w godzinach 9:00–20:00 w południowo-wschodniej części Warszawy planowane jest szkolenie lotnicze z użyciem śmigłowców — poinformowano na Twitterze.

Siły Zbrojne podkreślają, że "to standardowe szkolenie lotnicze".

— Informujmy Państwa o tym abyście Państwo nie byli zaskoczeni wzmożonym ruchem lotniczym wojskowych śmigłowców nad stolicą — podkreślono w kolejnym wpisie.

Poprzednim razem MON nie poinformowało

Przypomnijmy, że w drugiej połowie października ubiegłego roku odbyły się podobne ćwiczenia. Wtedy jednak mieszkańcy nie zostali o nich poinformowani przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Wielu warszawiaków, zamieszkujących dzielnice takie jak Ursus, Włochy czy Bemowo było wówczas zaniepokojonych słyszalnymi na terenie miasta odgłosami wybuchów i widocznymi na niebie wojskowymi śmigłowcami.

O tym, że w Warszawie prowadzone były ćwiczenia poinformował już po fakcie rzecznik Komendy Krajowej Policji Warszawa III Jakub Pacyniak.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo