Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Jaśle, fot. PAP/Darek Delmanowicz
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Jaśle, fot. PAP/Darek Delmanowicz

Tusk policzył, ile razy w Jaśle Morawiecki wymienił jego nazwisko

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 56
Premier Mateusz Morawiecki i lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie szczędzą sobie uszczypliwości. Podczas wczorajszego wystąpienia w Jaśle szef rządu wielokrotnie nawiązywał do rządów swojego poprzednika, oczywiście w negatywnym kontekście. Tusk postanowił się odciąć.

Ile razy Morawiecki wymienił nazwisko Tuska

"Morawiecki 36 razy wymienił moje nazwisko i nazwę Platformy w trakcie swojego wystąpienia w Jaśle. Mateusz, ty masz promować swojego obecnego szefa, nie poprzedniego" - zaczepił Donald Tusk na Twitterze.

Analityk Radek Karbowski wytknął byłemu premierowi, że zaczerpnął tę liczbę z jego filmiku, o czym Tusk już nie napisał.

Ile razy Tusk wymienił nazwisko Kaczyńskiego

W odpowiedzi na wpis lidera PO odezwał się poseł PiS Marek Pęk, który powołując się na wyliczenia Karbowskiego wypomniał mu, że "w trakcie swojego wystąpienia w Rokietnicy 10 marca 24 razy wypowiadał nazwisko Jarosława Kaczyńskiego lub nazwę Prawa i Sprawiedliwości. Średnio raz na 95,7 sekundy. I tak już ósmy rok..."


Podczas spotkania z wyborcami w Jaśle premier Mateusz Morawiecki wypominał ekipie Tuska wysokie bezrobocie, które nastąpiło w Polsce tuż po globalnym kryzysie wynikającym z upadku banku Lehman Brothers. Jak podkreślał, w odróżnieniu od tamtych czasów rząd PiS zajął się ratowaniem miejsc pracy, gdy wybuchła pandemia czy nastąpił kryzys związany z wojną na Ukrainie.

"Efekt Tuska"  w polityce

Szef rządu stwierdził też, że powrót Donalda Tuska na trasę i tzw. "efekt Tuska" spowodował, że "po dwóch latach mają tyle samo w sondażach, co mieli na wybory w 2019 r.". "Taki jest efekt Tuska, czyli można powiedzieć, że żaden" - ocenił.

Zaznaczył, że jest jednak inny efekt powrotu szefa PO. "Jest więcej hejtu, kłamstwa i więcej zła w polskiej polityce. To jest efekt Tuska" - mówił. "Niestety, jest jeszcze więcej fakenewsów, jeszcze więcej hejtu, jeszcze więcej nienawiści. To jest ten przemysł pogardy, który stworzył" - dodał Morawiecki.

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka