Małopolska kurator oświaty chce, aby w szkołach zawisły portrety Jana Pawła II. (fot. Facebook)
Małopolska kurator oświaty chce, aby w szkołach zawisły portrety Jana Pawła II. (fot. Facebook)

Portrety Jana Pawła II w szkołach i przedszkolach. Apel małopolskiej kurator oświaty

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 95
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak apeluje do dyrektorów i nauczycieli szkół o umieszczanie w widocznych miejscach tych placówek portretów Jana Pawła II. — Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości — apeluje Nowak. To pokłosie wyemitowanego na antenie TVN24 reportażu "Franciszkańska 3", mówiącego o tuszowaniu pedofilii przez Karola Wojtyłę.

Małopolska kurator oświaty chce portretów Jana Pawła II

— Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka — oznajmiła Barbara Nowak w apelu do dyrektorów, nauczycieli, rodziców oraz uczniów. Jego treść dostępna jest na stronie internetowej krakowskiego kuratorium oświaty.

Barbara Nowak sprzeciwia się szkalowaniu papieża

Jak wskazuje małopolska kurator oświaty, od kilka lat "trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej".

Dalej Barbara Nowak zauważa, że od kilku miesięcy prowadzona jest "szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II".

— Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej — wskazuje Nowak.

"Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas"

Barbara Nowak podkreśla, że postawa i działania Jana Pawła II "pozwoliły Polsce odzyskać wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego".

— Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność — twierdzi małopolska kurator oświaty. Dalej w swoim apelu stwierdziła, że dowody przeciwko Janowi Pawłowi II są "preparowane" oraz są "cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu świętego".

— Prawda jest naszą siłą. Nie pozwólmy zatriumfować złu. Dajmy świadectwo Prawdy i tak jak Wielki Papież kiedyś upominał się o nas, my dziś walczmy o przekaz Prawdy Jego Osoby i dzieł — napisała Barbara Nowak. — Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas — podsumowuje.

Uchwała ws. ochrony dobrego imienia Jana Pawła II

W czwartek 9 marca  Sejm przyjął uchwałę w sprawie ochrony dobrego imienia Jana Pawła II.

— Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież- św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii — głosi treść uchwały.

Do kwestii podjętej uchwały odniósł się m. in. były prezydent Polski Lech Wałęsa, według którego jest ona "nieporozumieniem".

— Wykorzystują każdy moment, by kłócić społeczeństwo — twierdzi Wałęsa.

Reportaż "Franciszkańska 3"

Przypomnijmy, że 6 marca na TVN24 premierę miał reportaż Marcina Gutowskiego z serii "Bielmo" pt. "Franciszkańska 3". W reportażu poruszono kwestię wykorzystywania seksualnego dzieci przez duchownych podległych Karolowi Wojtyle, zanim został papieżem. W materiale opisano sprawy ks. Bogusława Sadusia, Eugeniusza Surgenta, Józefa Loranca oraz kardynała Adama Sapiehy, którego Wojtyła uważał za autorytet, o czym niejednokrotnie mówił. Głos w tej sprawie zabrał m. in Episkopat Polski. Do sprawy odniósł się także arcybiskup Marek Jędraszewski oraz premier Mateusz Morawiecki.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo