Roksana Węgiel zmagała się z depresją. (fot. Instagram)
Roksana Węgiel zmagała się z depresją. (fot. Instagram)

Szczere wyznanie Roksany Węgiel. Pierwszy raz powiedziała o strasznej chorobie

Redakcja Redakcja Celebryci Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Roksana Węgiel udzieliła szczerego wywiadu Żurnaliście. Podczas rozmowy zdradziła, że w przeszłości zmagała się z depresją, która powstała w wyniku dużej presji po osiągnięciu popularności. UWAGA! Jeśli jesteś w kryzysie, depresji, masz problemy, skontaktuj się z osobami, które mogą pomóc. Możesz to zrobić np. dzwoniąc na bezpłatny numer 116 123.

Roksana Węgiel to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek. Wokalistka w 2016 roku, w wieku 13 lat wygrała pierwszą edycję "The Voice Kids" oraz zwyciężyła w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Roksana Węgiel często też dzieli się w mediach społecznościowych kadrami z jej życia prywatnego. Niedawno artystka potwierdziła związek muzykiem Kevinem Mglejem. 

Roksana Węgiel zmagała się z depresją

Teraz 18-latka nieustannie rozwija swoją karierę, jednak w wywiadzie z Żurnalistą przyznała, że ma za sobą niezwykle ciężkie chwile. Artystka wyznała, że przez szybkie tempo kariery zmagała się z depresją. Do jej problemów psychicznych miały przyczynić się również osoby z wytwórni, z którymi współpracowała po zwycięstwie w "The Voice Kids".

— Miałam taki moment, że po paru latach nieustannej rutyny, musiałam powiedzieć "stop", bo w sumie też wydarzenia, które się gdzieś tam zadziały przy pracy z nieodpowiednimi ludźmi, wpędziły mnie w zły stan psychiczny. Zły stan psychiczny to znaczy depresja. Nieodpowiedni ludzie? Ludzie, z którymi pracowałam po "The Voice Kids", jako wytwórnia — powiedziała w wywiadzie z Żurnalistą.

Roksana Węgiel nie radziła sobie z hejtem

Roksana Węgiel w omawianym wywiadzie przyznała też, że nie radziła sobie ze skierowanym w jej stronę hejtem. 

— Myślę, że to była wielka presja, ogromna presja dla tak młodej osoby. Dużo hejtu. Ja tak zawsze sobie wmawiałam, że się nie przejmuję hejtem, ale w pewnym momencie wylało się na mnie tego sporo, przy premierze singla "Lay Low", i wtedy naprawdę mnie to uderzyło. Nie mogłam normalnie funkcjonować, bardzo mnie to przybiło. Te komentarze wracały do mnie w najgorszych momentach — mówiła artystka.

Wokalistka o wsparciu bliskich

Wokalistka podkreśliła, że w trudnych chwilach mogła liczyć na wsparcie bliskich. Przyznała jednak, że przez ostatnie lata nie widywała się często ze swoją rodziną.

— Potrzebowałam pomocy, potrzebowałam też chyba najbardziej wsparcia bliskich, bo przez ostatnie parę lat, ja w ogóle prawie nie miałam z nimi kontaktu, nie widywałam się ze swoją mamą, ze swoim rodzeństwem, więc też potrzebowałam takiego czasu, po prostu takiego wytchnienia. Nie ukrywam, że w tamtym momencie najbardziej pomogła mi moja mama. Nie udałam się do żadnego psychologa, ale mama pełniła trochę jego funkcję. Dużo się modliłam, medytowałam, chodziłam na spacery — powiedziała Roksana Węgiel.

UWAGA! Jeśli jesteś w kryzysie, depresji, masz problemy, skontaktuj się z osobami, które mogą pomóc. Możesz to zrobić np. dzwoniąc na bezpłatny numer 116 123.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości