Zakopane miliardy złotych? Morawiecki wbija Tuskowi szpilę

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 68
Premier Mateusz Morawiecki udostępnił w mediach społecznościowych spot, w którym opowiedział o polskich finansach i o wynikach rządu PiS. Wskazał przy tym m.in. na podwojenie polskiego budżetu. — Czy to jakaś magia? Nie, po prostu trzeba wiedzieć jak działa państwo, umieć rządzić i przede wszystkim chcieć pracować dla Polski i dla Polaków — mówi Morawiecki na nagraniu. W spocie nie zabrakło również przytyku w stronę Donalda Tuska.

Nowy spot Morawieckiego

— Trzeba umieć rządzić i chcieć pracować dla Polski, żeby osiągać wyniki! Podwojenie budżetu Polski w bardzo krótkim czasie, dzięki naszym rządom, mówi samo za siebie — napisał Morawiecki w mediach społecznościowych. Do zamieszczonego wpisu dołączony został także spot, który rozpoczyna się od archiwalnej wypowiedzi Donalda Tuska.

— Jeśli ktoś w Polsce wie, gdzie te miliardy leżą zakopane i można je natychmiast uruchomić i porozdawać ludziom, to ja będę najszczęśliwszym premierem w Europie — mówił Tusk.

Morawiecki: Okradali nas wszystkich

Dalej w spocie premier mówi, że rząd "znalazł te pieniądze i nie były one nigdzie zakopane".

— Po prostu przez lata znikały w kieszeniach ludzi z szarej strefy, a państwo im na to pozwalało. Okradali nas wszystkich — mówi szef rządu. — Uszczelniliśmy nie tylko VAT, mamy blisko trzy razy więcej dochodów z podatku od dużych firm, jednocześnie obniżając stawkę tego podatku dla małych i średnich przedsiębiorstw. Przywróciliśmy te pieniądze dla Polski i dla obywateli — dodaje premier.

Premier o polskich finansach

Morawiecki podkreślił, że obecnie z tych środków korzystają wszyscy, ponieważ – jak twierdzi – "to nie tylko programy społeczne jak 500 plus czy 13. albo 14. emerytura".

— To także wielkie i ważne inwestycje publiczne - te lokalne, jak i ogólnopolskie. To ulgi dla młodych, to innowacje, to inwestycje w czyste powietrze. To dzięki tym pieniądzom Polska rozwija się dzisiaj bardzo szybko, to dzięki nim wzmacniamy nasze bezpieczeństwo i inwestujemy w armię – wymienia premier w opublikowanym spocie.


"Czy to jakaś magia? Nie, po prostu trzeba umieć rządzić"

Morawiecki podkreślił również, że Polska notuje bardzo niskie bezrobocie pomimo pandemii i rosyjskiej napaści na Ukrainę.

— Liczby nie kłamią. To jest bolesne informacja dla opozycji, która codziennie rysuje czarne scenariusze, ale nasze finanse publiczne są w bardzo dobrym stanie. Polski dług publiczny w relacji do PKB jest wyraźnie niższy od średniej w Unii Europejskiej, a największe agencje ratingowe oceniają nasze perspektywy jako stabilne — tłumaczy szef rządu.

— Czy to jakaś magia? Nie, po prostu trzeba wiedzieć jak działa państwo, umieć rządzić i przede wszystkim chcieć pracować dla Polski i dla Polaków. I nie opowiadać bajek o skarbach zakopanych w ogrodzie — podsumowuje premier Mateusz Morawiecki.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj68 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka