Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Źródło: PAP/Mateusz Marek
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Źródło: PAP/Mateusz Marek

Ziobro zapytany wprost o broń. "Mam prawo do ochrony z powodu zlecenia na mnie zabójstwa"

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 115
Zbigniew Ziobro został wczoraj przyłapany, że pod garniturem nosi broń palną. Minister sprawiedliwości na dzisiejszej konferencji prasowej wyjaśnił, że działa w "ramach prawa". – Czynienie z tego sensacji jest rzeczą niezrozumiałą – oznajmił.

Ziobro nie widzi w tym "nic zdrożnego" 

Wczoraj opublikowano nagranie, na którym widać, że minister sprawiedliwości ma ze sobą broń. — Działam na podstawie i w ramach prawa. Mam prawo skorzystać z takich środków, które gwarantują mnie i mojej rodzinie bezpieczeństwo – podkreślił Ziobro na konferencji prasowej, poświęconej śledztwu ws. zabójstwa Ks. Franciszka Blachnickiego. Mimo głównego tematu spotkania z mediami, lider Solidarnej Polski był pytany o posiadany pistolet. 

Minister wskazał również, że nie jest to tajemnicą, a także, że na co dzień nie nosi broni, ponieważ "ma przyjemność współpracować z profesjonalnie wyszkolonymi funkcjonariuszami".

— Dodam, że jestem ministrem, który ma prawo do całodobowej ochrony, właśnie z powodu zlecenia zabójstwa. Jestem też człowiekiem, staram się szanować funkcjonariuszy, często w weekendy zwalniam ich z czuwania, dlatego posiadam broń – dodał. 

Ziobro nosi broń. W sieci oburzenie 

W poniedziałek podczas składania kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary wypadków górniczych w Rogowcu wiatr podwinął marynarkę ministra Ziobry. W wyniku podmuchu tył marynarki się podwinął i odsłonił broń za paskiem spodni. Podkreślmy, że Zbigniew Ziobro porusza się z bronią legalnie. Szef resortu sprawiedliwości ma pozwolenie na nią, ukończył szkolenie strzelecki, co ujawniły jakiś czas temu tabloidy.

Mimo to w sieci zawrzało. Do nagrania odniósł się m.in. poseł PO Tomasz Siemoniak. "Czy minister Ziobro nosi zatknięty za paskiem pistolet z powodu porachunków w PiS, obawy przed obywatelami, czy (jak się tłumaczy) przewozi go zwykle w spodniach między strzelnicami, to ośmiesza to mocno ten i tak dość groteskowy rząd. Pokażą to serwisy światowe jako kuriozum" – napisał. 

Temat podchwycił również niemiecki poseł Zielonych, deputowany do Parlamentu Europejskiego Daniel Freund. "Polski minister sprawiedliwości Ziobro - jeden z architektów antypaństwowych reform w Polsce - chodzi z bronią za pasem. Co jest z nim nie tak?!?!" – pytał polityk. 

MP

Czytaj dalej: 

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka