Z najnowszego sondażu dla "SE" wynika, że największym poparciem w dalszym ciągu cieszy się Zjednoczona Prawica. (fot. PAP)
Z najnowszego sondażu dla "SE" wynika, że największym poparciem w dalszym ciągu cieszy się Zjednoczona Prawica. (fot. PAP)

Najnowszy sondaż. Opozycja powinna zacząć się martwić

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 77
Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, największym poparciem cieszyłaby się Zjednoczona Prawica, na którą swój głos oddałoby 33,81 proc. wyborców.

Najnowszy sondaż dla "SE"

"Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, to na którą partię oddałbyś głos?" – takie pytanie zadano uczestnikom sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" przeprowadzonego w dniach 13-14 marca.

Zjednoczona Prawica nadal z największym poparciem

Z badania wynika, że największym poparciem cieszy się Zjednoczona Prawica, na którą zagłosowałoby 33,81 proc. respondentów. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, którą popiera 28,36 proc. badanych. Z kolei na Polskę 2050 Szymona Hołowni swój głos oddałoby 11,27 proc. uczestników sondażu.

Konfederacja na czwartym miejscu

Na czwartym miejscu znalazła się Konfederacja. Na to ugrupowanie zagłosowałoby 9,7 proc. ankietowanych. Na Lewicę zagłosowałoby 9,3 proc. respondentów, a na PSL - 4,53 proc.

Rośnie poparcie dla partii rządzącej

Donald Tusk spotyka się z działaczami PO i wyborcami, nagrywa filmiki na Tik-Toku. Opozycja wytyka rządzącym drożyznę i aferę w NCBiR. Jak się okazuje, póki co to jednak zbyt mało, by myśleć o bezpośrednim zwycięstwie w wyborach z PiS. Najnowsze sondaże wskazują, że notowania partii rządzącej rosną mimo kryzysu inflacyjnego.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj77 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka