Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Źródło: Facebook
Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak. Źródło: Facebook

Bosak nie gryzł się w język. Kaczyński wg niego to "dziadunio", a Morawiecki to "kłamca"

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 177
Krzysztof Bosak jasno zaznaczył, że nie ma możliwości utworzenia koalicji Konfederacja-PiS. Poseł odnosząc się do obietnic partii rządzącej stwierdził, że PiS nie realizuje swojego programu i nazwał premiera Mateusza Morawieckiego "kłamcą".

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak był gościem w programie "Super Expressu", gdzie pytany był m.in. o możliwą koalicję jego partii z PiS. 

"Nie ma żadnych rozmów i spotkań" 

Krzysztof Bosak jasno podkreślił, że nie ma możliwości, by doszło do koalicji Konfederacja-PiS. – To jest strategia PiS, żeby rozpuszczać fałszywe informacje o spotkaniach czy rozmowach koalicyjnych. Nie ma żadnych rozmów i spotkań – dodał. 

Poseł Konfederacji powiedział również, że jego partia powinna być traktowana w sondażach wyborczych jako partia opozycyjna, ponieważ "PO i Lewica częściej głosują z PiS niż my". – Konfederacja nie jest i nie będzie zainteresowana przedłużaniem systemu władzy opartego o Ziobrę, Morawieckiego, Kaczyńskiego, Niedzielskiego, Kamińskiego. Nie zgadzamy się z tym, jak ci ludzie rządzą państwem i jesteśmy od tego, żeby wyborcy prawicowi mieli wreszcie prawdziwą prawicę, na którą mogą zagłosować – zaznaczył. 

"Morawiecki to wielki kłamca" 

Bosak w rozmowie z "Super Expressem" nie gryzł się w język i stwierdził, że "Jarosław Kaczyński nie jest poczciwym dziaduniem". Z kolei odnosząc się do obietnic wyborczych PiS nazwał premiera Morawieckiego "wielkim kłamcą". 

– Morawiecki to jest wielki kłamca polskiej polityki. PiS nie realizuje swojego programu, który zadeklarował wyborcom. PiS uchwala prawo, wdrażając różne rzeczy unijne, które w Polsce krytykuje np. zakłada obronę górnictwa, ale je krytykuje – powiedział Bosak. 

– To jest po prostu partia oszustów i trzeba to ludziom wprost mówić – dodał. 

Czwarta siła 

W najnowszych sondażach Konfederacja wyrasta na czwartą siłę w polskiej polityce. Ugrupowanie Krzysztofa Bosaka i Sławomira Mentzena w sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" zdobyło 9,7 proc. poparcia. 


MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka