Radosław Fogiel zadaje pytanie na TikToku. Źródło: TikTok/PiS
Radosław Fogiel zadaje pytanie na TikToku. Źródło: TikTok/PiS

Filmik na TikToku podbija internet. "Za co nienawidzicie PiS?"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 208
Na koncie Prawa i Sprawiedliwości na TikToku udostępniono nagranie, w którym zapytano młodych, "za co nienawidzą PiS". Pod filmikiem pojawiło się wiele odpowiedzi. "Czy mogę przesłać rozprawkę na adres siedziby?" – zapytał jeden z użytkowników TikToka.

Prawo i Sprawiedliwość od jakiegoś czasu stało się bardzo aktywne na platformie TikTok. Partia udostępnia krótkie filmiki, które mają za zadanie trafić do młodych użytkowników aplikacji. 

Fogiel z ważnym pytaniem na TikToku

Największe zasięgi robi jednak ostanie udostępnione nagranie. Pojawia się na nim szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel. Poseł pyta, "za co tak naprawdę nienawidzicie PiS? Czy wy w ogóle wiecie cokolwiek o Prawie i Sprawiedliwości?".

W nagraniu pojawia się również fragment koncertu Maty, w którym słyszymy jeden z najbardziej rozpoznawalnych tekstów rapera. ""jeb** Telewizję Polską, Jacek Kurski c*** ci w dziąsło". "Waszą nienawiść ukształtowały teksty Cypisa i Maty. Nie wiecie nic o naszych programach, o naszej polityce, o tym co nam się udało zrobić przez te osiem lat" – kontynuuje Fogiel. 

"Chętnie posłucham: konkrety w komentarzach - za co tak naprawdę nienawidzicie PiSu?" – podsumowuje. 


Internauci odpowiadają

Użytkownicy TikToka chętnie postanowili odpowiedzieć na pytanie posła PiS. Pojawiła się masa komentarzy. Padały zarzuty m.in. upubliczniania mediów państwowych, drożyzny, braku ograniczania kościoła od państwa, reform ministra Czarnka, rozdawania pieniędzy oraz wprowadzania podatków "od wszystkiego". 

Nie zabrakło również komentarzy bardziej ironicznych: "Czy mogę przesłać rozprawkę na adres siedziby?", "Chciałabym dostać tak łatwe pytanie na maturze", czy "i najważniejsze jeszcze - ZA MAJONEZ WINIARY PO 26 ZŁ". 

Fogiel: Spodziewaliśmy się takiej reakcji 

Radosław Fogiel w rozmowie z "Rzeczpospolitą" został zapytany o to, czy spodziewał się tak wielu reakcji, zaczepiając młodych na TikToku, dlaczego nie lubią PiS-u. Poseł zaznaczył, że "wiele odpowiedzi nie odbiega od standardu, który słyszymy z ust polityków opozycji".

– Znaczna część zarzutów jest bardzo łatwa do odparcia. Zapraszamy młodych ludzi do wyjścia z bańki i do przedstawienia argumentów. Nie mam nic przeciwko temu, żeby nasza konkurencja poprawiała sobie samopoczucie, twierdząc, że "PiS nie wie, co robi". Im lepsze samopoczucie naszej opozycji, tym łatwiejsza nasza robota jesienią – podkreślił. 

– Zadając kontrowersyjne pytanie, spodziewaliśmy się takiej reakcji. Jeśli ktoś myśli, że oczekiwaliśmy pochwał, to – oględnie mówiąc – do najbystrzejszych nie należy. Konto PiS-u na TikToku jest dość młode, a ten film w niecałą dobę wygenerował 160 tys. odsłon i kilka tysięcy komentarzy – dodał Fogiel. 

Wezwania do usunięcia TikToka

Amerykańscy urzędnicy od lat podnoszą obawy, że popularny serwis do publikacji krótkich filmików jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego, ponieważ dane milionów jego użytkowników mogłyby wpaść w ręce komunistycznych władz ChRL. Ostrzegał o tym także ekspert Piotr Łuczuk w rozmowie z Salon24. Pekin i TikTok temu zaprzeczają.

Używanie TikToka na służbowych telefonach zostało już zakazane w agencjach rządu federalnego USA, w rządzie Kanady i niektórych instytucjach Unii Europejskiej, a także w sektorze publicznym na Tajwanie.

W środę ze względu na bezpieczeństwo cybernetyczne Rada Pragi zabroniła korzystania z tej aplikacji na telefonach służbowych pracowników ratusza oraz zaleciła, aby odinstalowali ją również ze swoich telefonów prywatnych.

W poniedziałek z kolei brytyjski nadawca BBC, jako pierwsza organizacja medialna zalecił pracownikom usunięcie z urządzeń firmowych należącej do chińskiej firmy aplikacji TikTok, o ile nie jest ona pożądana z powodów zawodowych.

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj208 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka