Ojciec Dawida Kubackiego poinformował, kiedy żona skoczka trafiła do szpitala. (fot. Intagram)
Ojciec Dawida Kubackiego poinformował, kiedy żona skoczka trafiła do szpitala. (fot. Intagram)

Nieznane fakty w sprawie żony Kubackiego. Ojciec skoczka zabrał głos

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 31
W niedzielę Dawid Kubacki wycofał się ze startu w turnieju Raw Air. Sportowiec wrócił do Polski, aby zająć się żoną, która trafiła do szpitala. O szczegółach tej sytuacji poinformował "Super Express" ojciec skoczka.

Koniec sezonu dla Kubackiego

Dawid Kubacki ze względu na powody osobiste nie wystąpił w niedzielnym konkursie w Vikersund. Nie zobaczymy go już w żadnym konkursie Pucharu Świata w tym sezonie. W poniedziałek skoczek zamieścił w mediach społecznościowych komunikat, w którym tłumaczy swoją decyzję.

— Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła — napisał Dawid Kubacki na Instagramie. — Oczywiście to dla mnie koniec sezonu, ale nie to jest teraz najważniejsze — podsumował sportowiec.

Żona Kubackiego trafiła do szpitala

Ojciec Kubackiego, Edward, w rozmowie z "Super Expressem" wyjawił, że jego synowa w niedzielę rano trafiła do szpitala w związku z poważnymi zaburzeniami serca. Sportowiec zrezygnował z udziału w konkursie w Vikersund od razu, gdy tylko otrzymał tę wiadomość i wieczorem był już z powrotem w kraju.

— Gdyby było trzeba, wysłalibyśmy po niego nawet prywatny odrzutowiec — w rozmowie z "SE" sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego, Jan Winkel. — Nie ma teraz znaczenia, kiedy Dawid wróci na skocznię. Niech zajmuje się żoną. Tylko to się liczy — dodał.

Adam Małysz kontaktował się z Kubackim

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Adam Małysz, w rozmowie z Interią poinformował, że wymienił się wiadomościami w tej sprawie z Dawidem Kubackim.

— Wspieramy Dawida, jak możemy. W tej chwili modlimy się za niego. Ma od nas gwarancję, że jeżeli będzie potrzebował z naszej strony jakiejkolwiek pomocy, to natychmiast ją otrzyma. Napisałem do niego SMS-a w tej sprawie. Odpisał: "Tak, oczywiście, dziękuję" — powiedział Małysz.

— Sam jako zawodnik wiele dni w roku przebywałem poza domem. Zawsze się człowiek martwił o swoich najbliższych, to naturalne. Pamiętam dokładnie, co czułem, kiedy dowiedziałem się, że ciężko zachorował mój teść. Ale to na pewno sytuacja nie tak dramatyczna i nieporównywalna z tym, co przeżywa teraz Dawid — podkreślił..

Słowa wsparcia dla Dawida Kubackiego

W stronę Kubackiego popłynęło wiele słów wsparcia, m.in. od prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego czy Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Snowboardu (FIS) oraz innych skoczków.

— W tym trudnym momencie wszyscy jesteśmy z Dawidem Kubackim i Jego Najbliższymi. Dobrą, życzliwą myślą, wsparciem i modlitwą o zdrowie otaczamy całą Rodzinę. Drogi Panie Dawidzie! Od lat jest Pan dla Polski i dla nas zawsze i niezawodnie. Jesteśmy z Panem!!! — napisał Duda na Twitterze. 

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj31 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport