Dawid Kubacki nie wystąpi w Vikersund. (fot. Instagram)
Dawid Kubacki nie wystąpi w Vikersund. (fot. Instagram)

Dawid Kubacki wycofał się z konkursu w Vikersund. Co się stało?

Redakcja Redakcja Skoki narciarskie Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
Dawid Kubacki wycofał się z niedzielnego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich w Vikersund. Decyzja polskiego skoczka oznacza, że Kryształową Kulę w tym sezonie zdobędzie Norweg Halvor Egner Granerud.

Raw Air. Dawid Kubacki nie wystąpi w Vikersund

Informację o wycofaniu się Kubackiego przekazał na Twitterze Polski Związek Narciarski.

— Dawid Kubacki z przyczyn osobistych opuszcza cykl Raw Air i nie wystartuje w dzisiejszym konkursie — napisano.

Internauci zaskoczeni decyzją skoczka

Informacja ta komentowana jest przez internautów, zaskoczonych decyzją skoczka. Wielu z nich nie kryło oburzenia faktem, że nie zobaczą Kubackiego podczas konkursu w Vikersund. Nie brakuje jednak także opinii, w których fani podkreślają, że wypada uszanować wolę sportowca.

— Jeżeli Dawid Kubacki uznał, że jakieś powody są ważniejsze niż dzisiejsze zawody, to widocznie tak jest. Wypada to uszanować, a nie marudzić, że nie skacze. Warto, aby niektórzy spojrzeli szerzej niż czubek własnego nosa — napisał jeden z użytkowników Twittera.

Puchar Świata w skokach narciarskich

Granerud w klasyfikacji generalnej ma 1978 pkt, natomiast Kubacki - 1592. W przyszły weekend skoczkowie będą rywalizować w Lahti, a za dwa tygodnie w Planicy.

W kwalifikacjach w Vikersund wystartuje pięciu Polaków: Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Piotr Żyła. Ostatni konkurs cyklu Raw Air rozpocznie się o godzinie 16.00.

Stefan Kraft wygrywa prolog w Vikersund

Kraft z 12 belki skoczył 236,5 m i uzyskał notę 249,7 pkt. Drugie miejsce ex aequo zajęli Norwegowie, którzy wywalczyli po 247 pkt. Halvor Egner Granerud uzyskał 235,5 m, a Robert Johansson 231 m.

Stoch poszybował na 214. metr, co przełożyło się na 211,8 pkt. Zniszczoł uzyskał 204,5 m i 203,6 pkt, Wąsek - 216,5 m i 198,6 pkt, natomiast Żyła - 187,5 m i 188,1 pkt. Wąsek ustanowił rekord życiowy w długości lotu.

W kwalifikacjach startowało 61 zawodników. 40 awansowało do konkursu. W tym gronie nie znalazł się Andrzej Stękała, który skoczył 189 m i z notą 153,3 został sklasyfikowany na 50. pozycji.

Przed ostatnim konkursem liderem Raw Air jest Granerud, który ma 2442,2 pkt. Drugi Austriak Stefan Kraft traci do niego 25,8 pkt. Stoch zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 2189,1 pkt.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport