PiS opublikowało nowy spot odnoszący się do pobieranej przez Donalda Tuska emerytury i podwyższenia wieku emerytalnego za jego rządów. (fot. Twitter)
PiS opublikowało nowy spot odnoszący się do pobieranej przez Donalda Tuska emerytury i podwyższenia wieku emerytalnego za jego rządów. (fot. Twitter)

Nowy spot PiS uderza w Tuska. "Największy hipokryta polskiej polityki"

Redakcja Redakcja PiS Obserwuj temat Obserwuj notkę 75
W niedzielę na profilach w mediach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości opublikowany został nowy spot uderzający w Donalda Tuska. Partia rządząca, w kontekście podwyższenia wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL, zwraca uwagę na to, że szef największej partii opozycyjnej sam zaczął pobierać emeryturę rok wcześniej. — Przed Państwem największy hipokryta polskiej polityki — napisano w opisie udostępnionego filmu.

"Największy hipokryta polskiej polityki"

— Podniósł wiek emerytalny Polakom do 67 lat, zostawiając po sobie głodowe emerytury. Sam zaczął pobierać unijną emeryturę w wieku 65 lat, w wysokości ponad 20 tys. zł miesięcznie — napisano na profilu PiS pod udostępnionym w niedzielę spotem. — Przed Państwem największy hipokryta polskiej polityki — dodano.

Nowy spot PiS

Na początku spotu umieszczono archiwalne wypowiedzi Donalda Tuska z czasów sprawowania przez niego urzędu premiera Polski, w których informował on o przyjęciu podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat.

Chwilę później ujęcie zmienia się na starszą kobietę, która w wypowiedzi podczas sondy ulicznej stwierdziła, że "boi się tego Tuska".

W dalszej części spotu ponownie pokazano archiwalne wypowiedzi Tuska, w których informował o "wzroście świadczenia emerytalnego o 36 zł". Następnie przywołano wypowiedź na temat środków z OFE, które – jak wynika z umieszczonego w spocie nagrania – "nie są własnością Polaków".

— To jest decyzja, którą ktoś wreszcie musi podjąć — mówi Tusk w kontekście podniesienia wieku emerytalnego. Pod koniec spotu pokazano reakcje kilku obywateli na informację o tej decyzji, którzy twierdzą m. in., że "67 lat to przesada".

— Co sądzę? To było widać przed Sejmem — mówi mężczyzna, po czym ujęcie zmienia się na nagranie przedstawiające protest pod budynkiem Sejmu.

Na samym końcu spotu umieszono wypowiedź Tuska z trwającej obecnie kampanii wyborczej. Szef PO zapewnił w niej, że jego partia nie podniesie wieku emerytalnego po wygranych wyborach. Fragment ten, w porównaniu do wszystkich poprzednich ujęć, pokazano w czarno-białych kolorach. Chwilę później pojawia się plansza z napisem: "Tusk podniósł wiek emerytalny Polakom do 67 lat. Sam zaczął pobierać emeryturę w wieku 65 lat".

Rusecka: To on wyrzucił do kosza 1,5 mln podpisów Polaków

Do omawianego spotu odniosła się wicerzecznik PiS Urszula Rusecka.

— To on (Donald Tusk – red.) Polakom kazał pracować do 67. roku życia, wyrzucając do kosza ponad 1,5 mln podpisów Polaków, którzy się sprzeciwiali takiemu podnoszeniu wieku emerytalnego — powiedziała.

— Chcemy pokazać, jak wygląda hipokryzja tego polityka (Donalda Tuska – red.). Podkreśliła również, że w ten sposób należy też tłumaczyć młodym osobom, które nie pamietają rządu Donalda Tuska, "żeby nie stawiały na polityków, którzy własnym zachowaniem, własną postawą nie są wiarygodni". Rusecka zapowiedziała, że to "jeden z wielu spotów, które się ukażą".

Komentarze internautów

Pod spotem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Zdania ich są podzielone, choć należy zauważyć, że większość opinii należy do przeciwników partii rządzącej.

— Wypracował to ma. Tam w PiSie to niejednemu złodziejowi się marzy taka legalna emerytura — pisze jeden z użytkowników.

— Powinniście się cieszyć, że skorzystał z nowelizacji prawa, którą sami wprowadziliście. Taki macie temat zastępczy zamiast zająć się KPO, drożyzną, inflacją, ubożejącymi Polakami, upadającymi firmami, służbą zdrowia w rozsypce, wszechogarniającą Polaków biedą — czytamy.

— Unijną emeryturę - to jest słowo klucz. Kaczyński doi państwo na 25 tys miesięcznie. To tylko te oficjalne dane, a ile ukradnie? — podkreśla jeden z użytkowników Twittera.


— Dla siebie miliony. Dla ludzi nic. Polityka PO w pigułce — napisał Mateusz K. Łukomski ze Stowarzyszenia Dla Polski.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka