Marcin Dubiel pokonał Jarosława Jarząbkowskiego (znanego jako PashaBiceps) podczas szóstej gali High League. (fot. Twitter)
Marcin Dubiel pokonał Jarosława Jarząbkowskiego (znanego jako PashaBiceps) podczas szóstej gali High League. (fot. Twitter)

PashaBiceps na krawędzi. Wielkie wydarzenie na High League

Redakcja Redakcja Sporty walki Obserwuj temat Obserwuj notkę 2
W sobotę, w katowickim Spodku odbyła się szósta gala High League. Walką wieczoru było starcie Marcina Dubiela z Jarosławem Jarząbkowskim, znanym też jako "PashaBiceps". Pojedynek skończył się w pierwszej rundzie po tym, jak Dubiel udusił Pashę.

PashaBiceps na 6. gali High League

Jarząbkowski to jeden z najpopularniejszych polskich YouTuberów i profesjonalnych graczy "Counter Strike: GO". Jego profile w mediach społecznościowych obserwuje ponad 700 tys. osób. "PashaBiceps" jest również pasjonatem sztuk walki. We freak fightach zadebiutował w lutym 2022 roku w walce z Michałem "Owcą" Owczarzakiem, który z powodu złamanego oczodołu nie był w stanie kontynuować pojedynku. Walka ta zapisała się w pamięci fanów freak fightów, spośród których wielu z nich uważa ją za jedną z najlepszych w historii tego typu gal.

Powrót Jarząbkowskiego do oktagonu

W sobotę, po ponad rocznej przerwie, Pasha zmierzył się z Marcinem Dubielem podczas szóstej gali High League. Starcie to od samego początku było intensywne, a zawodnicy wymieniali się mocnymi, szybkimi ciosami. Jarząbkowski szybko jednak padł na matę po jednym z ciosów Dubiela, po czym został poddany przez duszenie. Gdy zabrzmiał gong PashaBiceps na kilka minut stracił przytomność.


Atmosfera wśród zawodników

Przez cały czas widać było, że obaj zawodnicy darzą się dużym szacunkiem. Po werdykcie Marcin Dubiel i Pasha zrobili sobie wspólne zdjęcie, a na ujęciach z kamer pokazano również moment, w którym mężczyźni przytulili się do siebie. Komentatorzy zwracali także uwagę na to, że Dubiel jest fanem twórczości YouTube'owe Jarząbkowskiego. Podobna atmosfera panowała również przed walką, podczas konferencji promujących galę – te zazwyczaj przepełnione są wyzwiskami i kłótniami walczących zawodników.


Dubiel dziękuje za walkę

Po zakończonej gali Jarząbkowski dodał wpis na Twitterze, odnoszący się do przegranej walki z Marcinem Dubielem.

— GAMING > FIGHTING. Not this time papito (Nie tym razem tatuś – red.). GG — napisał YouTuber. "GG" to inaczej "Good Game". Skrót ten używany jest m. in. w stosunku do przeciwnika lub swojej drużyny po udanej grze, walce, lub bitwie. 


Wpis ten skomentował Marcin Dubiel.

— Dzięki za walkę stary, GG — napisał YouTuber.


Chwilę później Dubiel na swoim profilu odniósł się do walki z Pashą podczas szóstej gali High League. W swoim wpisie zwrócił uwagę na to, że jego rywal chciał honorowo walczyć do samego końca.

— Prawda jest taka, że Jarek chciał pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że walczy do końca - dlatego nie odklepał. Szacunek ogromny za to — napisał Marcin Dubiel.


Marcin Dubiel we freak fightach

Trenujący w warszawskim Uniq Fight Club Marcin Dubiel pokazał swoje umiejętności w oktagonie m. in. podczas kilkunastominutowej walki w klatce rzymskiej z Kacprem Błońskim podczas 15. gali FAME MMA. YouTuber na swoim koncie ma obecnie pięć wygranych oraz dwa przegrane pojedynki.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj2 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport