Zaskakująca zmiana w PKO BP. To on będzie rozdawał karty

Redakcja Redakcja Finanse Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Nowym przewodniczącym Rady Nadzorczej PKO BP został Robert Pietryszyn. Wcześniej w piątek do dymisji podał się przewodniczący do tej pory Maciej Łopiński - przekazał PKO BP w komunikacie.

PKO BP wydało komunikat. Oto nowy przewodniczący rady nadzorczej banku

Jak podkreślił w oświadczeniu PKO BP, Łopiński pozostanie jednak członkiem Rady Nadzorczej. PKO BP podał też, że Pietryszyna na stanowisko nowego przewodniczącego rady wyznaczył Minister Aktywów Państwowych, działając jako Uprawniony Akcjonariusz, zgodnie ze statutem spółki. Przypomnijmy, że Robert Pietryszyn wszedł do rady nadzorczej PKO BP w październiku ubiegłego roku.

Maciej Łopiński w latach 2005-2010 był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w latach 2011-2015 posłem PiS, w latach 2015-2016 pracował w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. W 2020 r. pełnił obowiązki prezesa TVP, zasiadał w organach nadzoru spółek prawa handlowego, m.in. PZU, KGHM, PZU Asset Management.


Robert Pietryszyn w radzie PKO BP. Sylwetka

Na stronie internetowej PKO BP możemy się dowiedzieć, że Robert Pietryszyn ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, oraz MBA na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu.

Pietryszyn jest doświadczonym menedżerem i przedsiębiorcą. Karierę rozpoczynał w butiku inwestycyjnym Profes. W latach 2006-2008 był związany z Grupą KGHM, następnie do 2011 roku prowadził działalność consultingową. Od 2011 roku odpowiadał za największą inwestycję w powojennej historii Wrocławia.

W swojej karierze zawodowej pełnił funkcję między innymi członka zarządu PZU S.A., PZU Życie S.A. oraz Prezesa Grupy Lotos. Ponadto jest wykładowcą zarządzania strategicznego i zasiadał w wielu Radach Nadzorczych - czytamy na stronie PKO BP.


źródło zdjęcia: materiały prasowe

SW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka