Oto nowe kierunki z Lotniska Chopina. Tam udamy się latem

Redakcja Redakcja Podróże Obserwuj temat Obserwuj notkę 8
Majorka, Pafos, Alicante, Bilbao, Sewilla i Rejkiawik to nowości podróżnicze, które będzie można odwiedzić, korzystając z przelotów z Lotniska Chopina w Warszawie. Podróżni w sezonie letnim mogą liczyć na częstsze kursy ze stolicy do Tokio, Nowego Jorku, Tel Awiwu, Wilna, Stambułu.

Sezon letni zaczyna się w pełni od dziś, 26 marca po zmianie czasu. Trwa do kolejnej zmiany na zimową w październiku. To także okres zmian w kursach na warszawskim Lotnisku Chopina.  

"Bogata oferta"

- Oferta dla podróżujących ze stołecznego portu w tym sezonie jest bogata. Cieszymy się z powrotu linii lotniczych, które przez pandemię wycofały się z naszego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe kierunki, które zaproponowali przewoźnicy przyczynią się do zwiększenia ruchu pasażerskiego na lotnisku i pomogą powrócić do wyników z 2019 roku - tłumaczy rzeczniczka Lotniska Chopina Anna Dermont. Port spodziewa się także wzrostu liczby pasażerów transferowych – również dzięki otwieraniu się takich rynków, jak Japonia, czy Chiny.

Na stołeczne lotnisko wraca natomiast irlandzki Ryanair wraz z propozycją pięciu tras z Warszawy: do Wiednia, Brukseli (Charleroi), Pafos, Alicante i na Majorkę. Węgierski Wizz Air poleci do Bilbao i Sewilli. Z kolei od 1 czerwca z ofertą bezpośrednich lotów do Brukseli powróci Brussels Arilines. Od 3 kwietnia islandzka linia lotnicza Playa zacznie latać na trasie Warszawa-Rejkiawik. 


PLL LOT zwiększa rejsy

Więcej rejsów w sezonie letnim zaoferują PLL LOT. - Nadchodzący sezon letni dla PLL LOT to przede wszystkim zwiększanie liczby częstotliwości kierunków, które w sezonie letnim 2022 cieszyły się największą popularnością pasażerów. Dotyczy to między innymi lotów z Warszawy do Tokio, Nowego Jorku, Tel Awiwu, Wilna, Amsterdamu oraz Stambułu - potwierdził rzecznik spółki Krzysztof Moczulski.

LOT na trasie Warszawa-Wilno będzie oferował do 28 lotów tygodniowo. Od końca marca częściej uda się do Miami - cztery razy w tygodniu, a pięć razy w tygodniu do Seulu. Samoloty LOT-u dwa razy w tygodniu będą latać na lotnisko Pekin-Daxing (PKX), a trzy razy w tygodniu na – Capital Pekin (PEK). Narodowy przewoźnik od 26 marca zwiększy liczbę rejsów na trasie Warszawa-Szczecin - do 22 tygodniowo. 

Więcej nowych lotów też z Krakowa

Nowością PLL LOT będą loty z Krakowa do Stambułu, które będą realizowane trzy razy w tygodniu. Spółka uruchomi pięć nowych kierunków z lotniska Warszawa-Radom: do Paryża-Roissy-Charles de Gaulle, Kopenhagi, Rzymu Fiumicino, Prewezy oraz Tirany. Więcej rejsów w sezonie letnim z i do Polski zaoferuje również Air France. W sumie do 27 lotów tygodniowo między Warszawą, a Paryżem (od trzech do czterech lotów dziennie) oraz trzy loty tygodniowo z Krakowa do Paryża (we wtorki, czwartki i soboty).

Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W ubiegłym roku lotnisko odprawiło ponad 14,4 mln podróżnych. 

Zdj. samolot PLL LOT

GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości