Horrendalne ceny biletów na przemowy byłego prezydenta USA

Redakcja Redakcja USA Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
44. prezydent USA Barack Obama przyjechał do Australii wraz ze swoją żoną Michelle. Mimo padającego deszczu tłumy Australijczyków wyszły, by go powitać. Obama jest tutaj w ramach trasy przemówień, wystąpi w Sydney i Melbourne. Bilety na spotkanie z prezydentem USA kosztują zawrotne sumy.

Barack Obama w Australii

Ostatni raz Obama, którego prezydentura trwała od 2009 do 2017 roku, odwiedził Australię w 2014 roku, kiedy przyjechał na szczyt przywódców G20 w Brisbane. Dlatego pojawienie się go ponownie po latach wywołało sensację i ogromny entuzjazm Australijczyków, którzy mimo deszczu chcieli koniecznie zobaczyć byłego prezydenta USA na własne oczy.

Obama i jego żona przylecieli prywatnym odrzutowcem i wylądowali w Sydney w niedzielę wieczorem, a w poniedziałek rano odwiedził premiera Anthony'ego Albanese w Kirribilli House. Wcześniej obaj przywódcy pozowali do zdjęć, uśmiechając się i trzymając czarne parasole na tle deszczowego Sydney Harbour.

"Mam zaszczyt powitania prezydenta Baracka Obamy w Sydney", napisał Albanese na Twitterze.


- Miałem bardzo pozytywne spotkanie z prezydentem Obamą dziś rano w Sydney, rozmawiając o globalnej gospodarce i tym, co się dzieje - powiedział potem australijski premier dziennikarzom. - Rosyjska inwazja na Ukrainę, jak również ograniczenia po stronie podaży, jeśli chodzi o pandemię, oznaczały, że istnieje presja w górę na ceny energii - dodał.

Pilnuje go armia ochroniarzy

W poniedziałek w Sydney można było zobaczyć całą świtę pilnującą bezpieczeństwa Obamy. Towarzyszą im na każdym kroku. Ochrona byłego prezydenta tak znacząco rzuca się w oczy, że jeden z obserwatorów porównał ją do "małej armii".  


Media natychmiast zwróciły uwagę na niezbyt entuzjastyczną minę Michelle Obamy na zdjęciach uchwyconych przed drogim lokalem gastronomicznym, serwującym ekskluzywne dania. 


Kosmiczne ceny biletów

61-latek jest będzie gospodarzem "wydarzeń mówczych" w Sydney i Melbourne odpowiednio we wtorek i środę wieczorem.

Była australijska minister spraw zagranicznych Julie Bishop będzie moderować dyskusje podczas spotkań.

Teatr w Sydney's Darling Harbour, w którym odbędzie się spotkanie z Obamą we wtorek wieczorem, ostrzegł gości, aby przybyli wcześniej ze względu na zwiększone środki bezpieczeństwa.

The Growth Faculty, który zorganizował trasę, napisał na swojej stronie internetowej, że "uczestnicy posłuchają, jak prezydent Obama omawia siłę przywództwa i bada techniki poruszania się w nieprzewidywalnej przyszłości".

"W czasach wielkich wyzwań i zmian przywództwo prezydenta Obamy zapoczątkowało silniejszą gospodarkę, bardziej równe społeczeństwo, naród bezpieczniejszy w domu i bardziej szanowany na całym świecie" - czytamy w opisie wydarzenia.
"Nie ma lidera lepiej przygotowanego do dzielenia się swoim doświadczeniem, unikalną strategią i mądrością na temat zmieniającego się oblicza przywództwa" - dodają organizatorzy.

Ceny biletów na to wydarzenie przyprawiają o zawrót głowy. Najtańsze bilety na wydarzenia - An Evening with President Barack Obama kosztują 195 dolarów, podczas gdy pakiety biletów premium to prawie 900 dolarów. Dla porównania, bilety na koncert megagwiazdy pop Harry'ego Stylesa kosztowały ok. 210 dolarów.

Barack Obama pozostał aktywny w polityce poprzez swoje poparcie dla Demokratów w USA od czasu opuszczenia Białego Domu w 2017 roku. Wraz z żoną kieruje Fundacją Obamy, która prowadzi wiele programów edukacyjnych i pomocowych.

ja

(fot. PAP/EPA/MICHELLE HAYWOOD)

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka