"Corriere della Sera": Papież Franciszek przebywa od środy w rzymskiej klinice Gemelli. Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI
"Corriere della Sera": Papież Franciszek przebywa od środy w rzymskiej klinice Gemelli. Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Papież w szpitalu. Poważne kłopoty Franciszka

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Papież Franciszek przebywa od środy w rzymskiej klinice Gemelli z powodu problemów z sercem i oddychaniem - podał najpierw dziennik "Corriere della Sera". Papież Franciszek ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu - ogłosił ostatecznie w środę Watykan.

Papież ma infekcję dróg oddechowych

Papież Franciszek ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu - ogłosił w środę Watykan. Po południu papież został przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelli.

W komunikacie przekazanym wieczorem dziennikarzom Watykan poinformował, że w minionych dniach papież uskarżał się na "pewne trudności z oddychaniem".


"Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję Covid-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu" - głosi oświadczenie.
Podkreślono w nim, że Franciszek jest "poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę".

Nie wiadomo jeszcze, jak długo 86-letni papież pozostanie w klinice Gemelli.

"Corriere della Sera": Papież w szpitalu

Według największej włoskiej gazety papież źle się poczuł i dlatego karetką został przewieziony do szpitala, gdzie przechodzi badania na oddziale kardiologii. Jego stan jest monitorowany, a złe samopoczucie, które wystąpiło, nie budzi niepokoju - zaznaczył dziennik.

Nieoficjalnie wiadomo, że odwołane zostały wszystkie papieskie audiencje zaplanowane na czwartek i piątek.

Choroby papieża Franciszka

Papież Franciszek udał się w środę na zaplanowane badania w rzymskiej klinice Gemelli - poinformował wcześniej dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Nie podał żadnych innych szczegółów.

W lipcu 2021 roku papież przeszedł w tym wielkim szpitalu w Wiecznym Mieście poważną operację jelita.

Przez wiele miesięcy Franciszek zmagał się z problemem z kolanem, z powodu którego często poruszał się na wózku.


KW

Źródło zdjęcia: "Corriere della Sera": Papież Franciszek przebywa od środy w rzymskiej klinice Gemelli. Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo