(Spotkanie par prezydenckich. Fot. PAP/Radek Pietruszka)
(Spotkanie par prezydenckich. Fot. PAP/Radek Pietruszka)

Agata Duda zachwyciła podczas spotkania. Ekspert wyjaśnia

Redakcja Redakcja Moda i uroda Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Agata Kornhauser-Duda brała udział w spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz jego małżonką Ołeną. Pierwsza dama zachwyciła doborem swoich butów. Projektant modowy wyjaśnia, co symbolizowało jej obuwie.

Zachwyt nad butami Kornhauser-Dudy 

Po godzinie 11:00 odbyło się spotkanie par prezydenckich Polski i Ukrainy. Wzrok projektantów mody przykuły buty Agaty Kornhauser-Dudy. Fenomen wyjaśnił znany projektant mody Daniel Jacob Dali w rozmowie z "Super Expressem". 

– Agata Duda pojawiła się w butach na obcasie w kolorze niebieskim, który symbolizuje siłę i wzniosłość. Taki akcent w jej stylizacji zdecydowanie świadczy o podkreślaniu charakteru i powagi strony polskiej w poparciu dla Ukrainy – powiedział, przypominając, że "kolory w ubiorze podczas oficjalnych spotkań głów państwa są bardzo istotne".


Ołena Zełenska i Agata Kornhauser-Duda z odrębnym planem wizyty 

Małżonki prezydentów, Agata Kornhauser-Duda i Ołena Zełenska, realizują odrębny program wizyty. Pierwsze damy spotkały się m.in. z ukraińskimi medykami szkolącymi się w Polsce. Warto zaznaczyć, że od dłuższego czasu angażują się właśnie w te działania. 

"Cieszę się, że ponownie uczestniczę w spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, z którymi podzielamy wiele wspólnych poglądów. (...) Wraz z Agatą Kornhauser-Dudą spotkałyśmy się z ukraińskimi medykami, szkolącymi się w polskich brygadach sił powietrznych z prowadzenia działań ewakuacyjnych. Kontynuowany jest również nasz wspólny projekt szkolenia kilkudziesięciu ukraińskich lekarzy, którzy będą nieśli pomoc osobom z ciężkimi oparzeniami" - napisała Ołena Zełenska w serii komunikatów na Twitterze


Małżonka ukraińskiego prezydenta zapowiedziała, że planowane są już kolejne inicjatywy realizowane wspólnie z rządem w Warszawie, takie jak szkolenia psychologów, psychiatrów i rehabilitantów medycznych.

"Wyrażam wdzięczność pani Agacie (Kornhauser-Dudzie) i wszystkim osobom, które otoczyły (w Polsce) naszych specjalistów profesjonalną i przyjacielską opieką" - dodała pierwsza dama Ukrainy. 

MP

(Spotkanie par prezydenckich. Fot. PAP/Radek Pietruszka)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj49 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości