(Pary prezydenckie Polski i Ukrainy. Fot. PAP/Marcin Obara)
(Pary prezydenckie Polski i Ukrainy. Fot. PAP/Marcin Obara)

Wpadka Kancelarii Prezydenta. Tweet zniknął szybko, ale w sieci nic nie ginie

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 18
W Pałacu Prezydenckim przed rozmowami "w cztery oczy" odbyło się spotkanie par prezydenckich Polski i Ukrainy. Kancelaria Prezydenta zamieściła z tej okazji zdjęcie na Twitterze. Nie obyło się bez wpadki.

Wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wraz z małżonką Ołeną Zełenską rozpoczęła się w środę po godz. 11 od oficjalne powitania przez polską parę prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser-Dudę na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Zdjęcie z jednorożcem 

Wydarzenia z Pałacu Prezydenckiego relacjonowała Kancelaria Prezydenta na Twitterze. Przed godziną 13 pojawił się wpis o treści: "Dzisiejsza wizyta jest pierwszą oficjalną wizytą Pary Prezydenckiej Ukrainy w Polsce". 


We wpis Kancelarii Prezydent wdarł się błąd. Obok zdjęcie par prezydenckich pojawiła się również grafika ze śpiącym jednorożcem i tęczowym rogiem. Tweet zniknął szybko, a w jego miejsce pojawił się nowy, tym razem bez jednorożca. 

image


Wizyta Zełenskiego w Polsce

W ramach wizyty prezydenta Zełenskiego - który przebywa w Polsce z małżonką Ołeną Zełenską - planowane jest jeszcze m.in. spotkanie ukraińskiego przywódcy z premierem Morawieckim w KPRM, a także udział prezydentów Polski i Ukrainy w Polsko-Ukraińskim Forum Gospodarczym.

O godz. 17.30 pary prezydenckie spotkają się z osobami zaangażowanymi w pomoc Ukrainie.

Z kolei na godz. 18 na Dziedzińcu Zamku Królewskiego zaplanowane jest wystąpienie publiczne prezydenta Dudy i prezydenta Zełenskiego.

MP

(Pary prezydenckie Polski i Ukrainy. Fot. PAP/Marcin Obara)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka