Dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach. (fot. Facebook)
Dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach. (fot. Facebook)

Zwrot akcji ws. Klarenbacha. TVP wydało oświadczenie

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Adrian Klarenbach nie zniknie zupełnie z anteny TVP Info — donosi portal Wirtualnemedia.pl. Biuro prasowe Telewizji Polskiej poinformowało, że dziennikarz nadal będzie prowadzącym niektórych programów.

Zawieszenie Klarenbacha w TVP Info

Pod koniec marca media obiegła informacja o zawieszeniu Adriana Klarenbacha w TVP Info. To pokłosie sytuacji z jednego z wydań programu "Minęła 20", w którym poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny zaproponował zakład o to, czy jest w Polsce osoba, która otrzymuje wyższą emeryturę od Donalda Tuska. Polityk zapowiedział, że gdyby okazało się, że taka osoba istnieje, przekaże on swoje miesięczne uposażenie poselskie na dom dziecka.

Pod koniec programu okazało się, że faktycznie w Polsce są osoby, które pobierają znacznie wyższe świadczenie od szefa PO. Sam Klarenbach wymienił kilka przykładów takich emerytów.


"Intensywne wdrażanie w nowe obowiązki"

Dziennikarz od 20 marca nie pojawiał się w programach TVP Info, co tłumaczono tym, że przechodzi on "intensywne wdrażanie w nowe obowiązki". Od 1 kwietnia miał on zostać głównym prowadzącym nowe pasma "TVP3 Info".

— Adrian będzie od kwietnia twarzą "TVP3 Info", które ma za zadanie znacząco wzmocnić. Szefostwo liczy na duże wzrosty oglądalności jeszcze w tym półroczu, a Klarenbach ma być ich „motorem” — poinformowała wówczas Telewizyjna Agencja Informacyjna cytowana przez Wirtualne Media. Debiut Klarenbacha w TVP3 miał miejsce w środę o godz. 10:00.

Adrian Klarenbach nie zniknie z TVP Info

Jak podają Wirtualne Media, powołując się na biuro prasowe Telewizji Polskiej, Klarenbach jednak nie zniknie zupełnie z TVP Info.

— Redaktor Adrian Klarenbach będzie prowadził serwisy informacyjne w TVP3 Info oraz programy publicystyczne w TVP Info — poinformowano. Nie wyjawiono jednak, o jakie programy w TVP Info chodzi. Z ustaleń Wirtualnych Mediów wynika, że na początek ma być to "Forum", po czym stopniowo Klarenbach pojawiać się ma w innych programach, które wcześniej prowadził: "Minęła 8", "Minęła 9" i "Minęła 20".

Klarenbach w Polskim Radiu 24

Dziennikarz w dalszym ciągu współpracuje też z Polskim Radiem 24, gdzie od poniedziałku do piątku przeprowadza dwa wywiady z politykami oraz piątkowe wydania audycji porannej.

Adrian Klarenbach i jego kariera w TVP

Kariera Klarenbacha w Telewizji Polskiej rozpoczęła się w 1995 roku. Z TVP Info związany jest od 2007 roku. Pracował tam do lata 2013 roku. W tym czasie prowadził m.in. serwisy i programy publicystyczne, np. "Minęła 20" oraz wieczory wyborcze. W przeszłości prowadził również "Kurier" TVP3 i programy w TVP1, np. "Kawa czy herbata?" czy "Kalejdoskop".

Po zakończeniu pracy w TVP Info współpracował ze stacją Tele 5. W 2016 roku wrócił jednak do Telewizji Polskiej.

RB

(na zdjęciu: Adrian Klarenbach / źródło: Facebook)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj39 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura