Adrian Klarenbach znika z TVP Info. (fot. Facebook)
Adrian Klarenbach znika z TVP Info. (fot. Facebook)

Poseł przegrał zakład o emeryturę Tuska, dziennikarz TVP poniósł konsekwencje

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 97
Adrian Klarenbach znika z TVP Info. Od 1 kwietnia trafi do TVP3, gdzie będzie głównym prowadzącym nadawanego pasma informacyjnego "TVP3 Info" — podają Wirtualne Media. Wcześniej pojawiły się informacje, że dziennikarz został zawieszony. Klarenbach prowadził program, w którym padł zakład dotyczący wysokości emerytury Donalda Tuska.

Klarenbach zawieszony w obowiązkach?

Jak przypominają Wirtualne Media, w środę "Fakt" poinformował, że szefostwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiło Adriana Klarenbacha w obowiązkach. To pokłosie sytuacji z sobotniego wydania programu "Minęła 20", w którym poseł Solidarnej Polski Mariusz Kałużny zaproponował zakład o to, czy jest w Polsce osoba, która otrzymuje wyższą emeryturę od Donalda Tuska. Polityk zapowiedział, że gdyby okazało się, że taka osoba istnieje, przekaże on swoje miesięczne uposażenie poselskie na dom dziecka.

Kałużny założył się o emeryturę Tuska

— Oddam je na dom dziecka w kujawsko-pomorskim województwie, jeśli znajdzie się jeden człowiek, który ma w Polsce wyższą emeryturę niż Donald Tusk — mówił polityk. — Niech się do mnie zgłosi, niech pokaże kwitek, że ma większą emeryturę niż Donald Tusk, bo jeśli się taki nie znajdzie, to można domniemać, że Donald Tusk jest najbogatszym emerytem w Polsce. Wiemy, że on ma tą naliczaną niemiecką trochę emeryturę, przez to swoje stanowisko i układy z Merkel… — kontynuował Kałużny. 

Pod koniec programu okazało się, że faktycznie w Polsce są osoby, które pobierają znacznie wyższe świadczenie od szefa PO. Sam Klarenbach wymienił kilka przykładów takich emerytów.

Radny Dariusz Matecki poinformował, że Kałużny rzeczywiście zrobił przelew.


Adrian Klarenbach przechodzi do TVP3

Z ustaleń portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że Adrian Klarenbach faktycznie znika z redakcji TVP Info. Nie został on jednak zawieszony, a na stałe przeniesiony do innej redakcji. Dziennikarz od 1 kwietnia będzie głównym prowadzącym pasma "TVP3 Info". Klarenbach ma już być "intensywnie wdrażany w nowe obowiązki".

— Adrian będzie od kwietnia twarzą "TVP3 Info", które ma za zadanie znacząco wzmocnić. Szefostwo liczy na duże wzrosty oglądalności jeszcze w tym półroczu, a Klarenbach ma być ich „motorem” — poinformowała Telewizyjna Agencja Informacyjna cytowana przez Wirtualne Media.

Adrian Klarenbach w TVP

Kariera Klarenbacha w Telewizji Polskiej rozpoczęła się w 1995 roku. Z TVP Info związany jest od 2007 roku. Pracował tam do lata 2013 roku. W tym czasie prowadził m.in. serwisy i programy publicystyczne, np. "Minęła 20" oraz wieczory wyborcze. W przeszłości prowadził również "Kurier" TVP3 i programy w TVP1, np. "Kawa czy herbata?" czy "Kalejdoskop".

Po zakończeniu pracy w TVP Info współpracował ze stacją Tele 5. W 2016 roku wrócił jednak do Telewizji Polskiej.

Pasmo "TVP3 Info"

Pasmo "TVP3 Info" uruchomiono we wrześniu ubiegłego roku. Za jego przygotowanie odpowiada Telewizyjna Agencja Informacyjna. Nadawane jest ono w ramach wspólnego pasma TVP3 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00 (z przerwami na inne programy) oraz między 16:00 a 16:30.

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura