Książę William w Polsce. Co następca brytyjskiego tronu robił w Rzeszowie

Redakcja Redakcja Wielka Brytania Obserwuj temat Obserwuj notkę 35
W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Książę William; w spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami uczestniczył wicepremier szef MON Mariusz Błaszczak - poinformował MON na Twitterze.

Książę William w Rzeszowie

"W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie odbyło się spotkanie wicepremiera Błaszczak oraz Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Wilhelma z żołnierzami Wojska Polskiego i Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii" - czytamy we wpisie MON na Twitterze opublikowanym w środę po południu.

Polecamy:

Żołnierze brytyjscy w Polsce

Jak podkreślono, obecnie w Polsce przebywa około 400 żołnierzy brytyjskich, których większość rozlokowana jest na południowym-wschodzie kraju. "Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Jestem dumny z tego, że w obecności Księcia Walii, Jego Królewskiej Wysokości mogę podziękować żołnierzom brytyjskim i polskim za wspólną służbę na polskiej ziemi" - powiedział Błaszczak podczas spotkania z Williamem i żołnierzami cytowany przez MON.

Pododdział brytyjskich wojsk inżynieryjnych w Polsce

"Od grudnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. w Polsce przebywał pododdział wojsk inżynieryjnych z Wielkiej Brytanii, który współpracował z Wojskiem Polskim w zakresie wzmacniania granicy z Białorusią. Od czerwca 2022 r. w Polsce stacjonuje brytyjski system obrony przeciwlotniczej Sky Sabre" - przypomniało w osobnym wpisie MON.

Andrzej Duda spotka się z księciem Williamem

23 marca 2023 roku o godz. 11.00 w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się z Jego Królewską Wysokością Księciem Walii - czytamy na stronie Prezydenta RP.

KW

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka