Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Wielkiej Nocy, fot. KPRM
Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Wielkiej Nocy, fot. KPRM

Wielkanocne życzenia od Pary Prezydenckiej. Czego życzą Polakom

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 49
Para Prezydencka Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda złożyli rodakom życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii - powiedział prezydent.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Nagranie z życzeniami Pary Prezydenckiej zostało opublikowane w niedzielę rano na stronie prezydenckiej kancelarii.

"Szanowni państwo, drodzy rodacy w kraju i za granicą, z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia. Niech to wspomnienie zwycięstwa życia nad śmiercią i dobra nad złem przyniesie nam wszystkim nadzieję i nowe siły. Niech w polskich domach w kraju i za granicą zagości uroczysta świąteczna atmosfera pełna pokoju, rodzinnego szczęścia i harmonii" - powiedział prezydent Duda.

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda podkreśliła, że w wielkanocny poranek składamy sobie życzenia, spotykamy się z bliskimi i pielęgnujemy piękne tradycje wielkanocne. "Niech i one wzmacniają więź między pokoleniami i przywiązanie do naszego dziedzictwa" - powiedziała.

 Agata Kornhauser-Duda mówi o solidarności z uchodźcami

Prezydent zaznaczył, że "Święta Zmartwychwstania Pańskiego upamiętniają początek zupełnie nowego rozdziału w historii ludzkości, przynoszą nadzieję, której potrzebujemy zawsze, ale szczególnie właśnie teraz, w obecnym czasie".

Pierwsza dama wskazała, że "Wielkanoc uczy nas bycia blisko siebie, pomagania sobie nawzajem i wspierania najbardziej potrzebujących". "W tym czasie okazujemy innym szacunek i ofiarujemy życzliwy uśmiech. Pomnażamy dobro, które zbliża nas ku sobie. Są to także już drugie wiosenne Święta, które przeżywamy razem z uchodźcami wojennymi z Ukrainy, ofiarami rosyjskiej agresji. Niech ten świąteczny czas przyczyni się do umocnienia naszej solidarnej więzi" - podkreśliła.

"Jak co roku, szczególnie serdeczne życzenia przekazujemy żołnierzom, funkcjonariuszom oraz pracownikom wszystkich służb i instytucji, a także przedsiębiorstw, dzięki którym święta upływają nam spokojnie. Serdecznie dziękujemy za oddanie i sprawność, z jakimi wykonują państwo swoje odpowiedzialne zadania" - zaznaczył prezydent Duda. "Raz jeszcze błogosławionych, pogodnych, pełnych zdrowia Świąt Wielkiej Nocy" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda. "Wszystkiego dobrego" - życzył prezydent.

ja

(Zdjęcie: Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Świąt Wielkiej Nocy, fot. KPRM)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka