(Wydano zgodę na rozegranie dwóch meczów na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Fot. Pixabay)
(Wydano zgodę na rozegranie dwóch meczów na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Fot. Pixabay)

Ważne mecze na PGE Narodowym. Podjęto decyzję

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 1
Wydano zgodę na rozegranie dwóch meczów na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Mowa tu o spotkaniu finału Pucharu Polski między Legią Warszawą a Rakowem Częstochowa oraz towarzyskim meczu Polska - Niemcy, który odbyć się ma w czerwcu. Zarządzono jednak pewne ograniczenia.

Piłka nożna wraca na PGE Narodowy 

Jest zgoda na rozgrywanie meczów na PGE Narodowym - podaje RMF FM. "Finał PP Legia — Raków na Narodowym. Jest zgoda na organizację imprezy masowej. Liczba kibiców ograniczona do 48 tys. Co ciekawe zgoda od razu obejmuje też towarzyski mecz Polska — Niemcy. Taki mecz zgłosił PZPN" – napisał. 

Jak czytamy w decyzji, są jednak pewne ograniczenia. Mianowicie na stadion może wejść 48 tys. osób, a nie 58 tys. Wolne miejsca pozostaną w sektorach buforowych. 


"Oficjalnie zgoda miasta nie obejmuje warunków technicznych operowania dachem Stadionu Narodowego, ale operator stadionu deklaruje, że w mocy pozostają wewnętrzne zalecenia ekspertów" – informuje RMF24. 

Finał Pucharu Polski Legia Warszawa - Raków Częstochowa 

Finał PP odbędzie się 2 maja. Od początku planowanym miejscem rozegrania meczu był PGE Narodowy, jednak 20 marca władze stolicy, wydając zgodę na rozgranie na reprezentacyjnym obiekcie spotkania z Albanią w eliminacjach mistrzostw Europy, odmówiły pozwolenia na zorganizowanie tam finału PP. Teraz już jednak wiadomo, że mecz odbędzie się w Warszawie. 

Po raz drugi z rzędu o drugie najważniejsze, po mistrzostwie kraju, trofeum w polskim futbolu zagrają dwie najlepsze drużyny ekstraklasy. 2 maja na murawę PGE Narodowy wyjdą piłkarze Legii Warszawa oraz Rakowa Częstochowa. 

Piłkarze z województwa śląskiego będą bronić trofeum wywalczonego przed rokiem. Wówczas pokonali Lecha Poznań 3:1. Legia wraca z kolei do finału po pięciu latach. 

Polska - Niemcy. Pożegnanie Błaszczykowskiego 

Zgoda obejmuje również mecz towarzyski Polska-Niemcy. Spotkanie jeszcze nie jest pewne. Jak tłumaczy rzecznik prasowy reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", trwają rozmowy z federacją niemiecką odnośnie meczu towarzyskiego. – Jeśli wszystko będzie potwierdzone, wtedy będzie oficjalny komunikat z naszej strony – dodaje. 

Według medialnych doniesień, spotkanie z Niemcami byłoby okazją do pożegnania legendy reprezentacji Polski. Swój ostatni mecz z orzełkiem na piersi mógłby rozegrać wtedy Jakub Błaszczykowski. W seniorskiej kadrze wystąpił on jak dotąd 108 razy i strzelił 21 goli. 

MP

Zdjęcie: Wydano zgodę na rozegranie dwóch meczów na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Fot. Pixabay

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport