Irlandzki kierowca Craig Breen zginął na Chorwacji
Irlandzki kierowca Craig Breen zginął na Chorwacji

Koszmarna śmierć rajdowca podczas testów auta. W sieci pojawiło się nagranie

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
Irlandzki kierowca Craig Breen, rywalizujący w rajdowych mistrzostwach świata, zmarł w wyniku wypadku podczas testów przed zawodami w Chorwacji - poinformował zespół zawodnika Hyundai Motorsport. Jego pilot James Fulton wyszedł z wypadku bez szwanku.

Craig Breen zginął na Chorwacji

Wypadek miał miejsce w czwartek tuż po południu czasu lokalnego. Samochód Breena wypadł z drogi, gdy 33-latek przygotowywał się do rajdu zaplanowanego na 20-23 kwietnia.

Irlandczyk zajmował szóste miejsce w kategorii WRC przed Rajdem Chorwacji, który jest czwartym wyścigiem z 13 zaplanowanych w tym sezonie.

"Z głębokim smutkiem Hyundai Motorsport potwierdza, że kierowca Craig Breen zginął w wypadku podczas rekonesansu przed Rajdem Chorwacji" - napisano w oświadczeniu. Dodano, że zespół w chwili obecnej nie będzie komentował zdarzenia.

W sieci pojawiło się ostatnie nagranie przed tragicznym wypadkiem zarejestrowane przez fana tuż przed tym, jak auto wypadło z drogi.


Świat motoryzacji przesyła kondolencje

Nowozelandzki kierowca rajdowy i ambasador Hyundaia, Hayden Paddon, opisał go jako "legendarnego człowieka i kierowcę", tweetując: "Sport jest uboższy bez ciebie. RIP Craig i moje myśli są z całą twoją rodziną w tym druzgocącym czasie.


Rajdowe Mistrzostwa Świata napisały na Twitterze: "Rodzina WRC jest zszokowana i zasmucona wiadomością o śmierci Craiga Breena.


Prezes Motorsport Ireland, Aiden Harper, powiedział w oświadczeniu: "Irlandzka społeczność sportów motorowych jest porażona tą tragiczną wiadomością. "Craig był światowej klasy kierowcą i światowej klasy człowiekiem."


Kariera Craiga Breena

Craig, syn Raya Breena, również ze świata rajdowego, rozpoczął karierę na torze wyścigowym, ale w 2009 roku przerzucił się na rajdy. Breen odniósł 30 zwycięstw etapowych w WRC, nigdy jednak nie odniósł zwycięstwa w całej kategorii. W latach 2016-2023 dziewięciokrotnie stawał na podium. W rajdowych mistrzostwach świata w 2022 roku zajął siódme miejsce, a rok wcześniej zakończył sezon na ósmej pozycji.

Breen jest pierwszą ofiarą śmiertelną w mistrzostwach świata od czasu niemieckiego pilota juniora Joerga Bastopta w Rajdzie Katalonii w 2006 roku.

ja

(Zdjęcie: Irlandzki kierowca Craig Breen zginął na Chorwacji. Fot. Twitter)

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości