(Maciej Rybus w Spartaku Moskwa. Fot. Instagram/@m.rybus_31)
(Maciej Rybus w Spartaku Moskwa. Fot. Instagram/@m.rybus_31)

Rybus wybrał Rosję. Teraz chcą się go pozbyć

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Maciej Rybus po rosyjskiej napaści podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Polski obrońca nie pograł jednak dużo w nowym klubie. Teraz mówi się, że Spartak chce się go pozbyć. Menadżer Polaka Mariusz Piekarski wyznał, że Rybus może wrócić do Polski.

Rybus wybrał grę dla rosyjskiego klubu 

Maciej Rybus po inwazji Rosji na Ukrainę podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa. Polski obrońca zaznaczył, że na taką decyzję wpłynęła m.in. sytuacja rodzinna.

– Udało się i jestem bardzo zadowolony. Moja rodzina jest szczęśliwa. Od dawna jestem w Rosji, więc rozważałem tę opcję. Czy na decyzję wpłynęło to, że moja żona jest Rosjanką? Też chciała tu zostać. Czuję się tu bardzo dobrze, moje dzieci chodzą do przedszkola – stwierdził tuż po ogłoszeniu transferu. Żona Rybusa, Lana, jest Rosjanką, mają dwóch synów: Roberta i Adriana.


Konsekwencją takiej decyzji był brak powołania obrońcy przez Czesława Michniewicza do reprezentacji, aby m.in. oszczędzić doświadczonemu piłkarzowi zamieszania wokół jego osoby.

Problemy Rybusa. Możliwy powrót do Polski

Maciej Rybus w nowym klubie jednak się nie wykazał. Obrońca wybiegł po raz ostani na boisko 27 listopada przeciwko Zenitowi Sankt Petersburg. Nie cieszy się on zaufaniem u trenera Spartaka. Stąd też media rosyjskie od jakieś czasu informowały, że jak klub z Moskwy dostanie ofertę, to sprzeda Polaka.

Głos w tej sprawie w programie "Po Gwizdku" zabrał menadżer Polaka Mariusz Piekarski. – Maciek ma 33 lata i będziemy robić coś, żeby grał. Widać, że tej gry mu brakuje. A on chce grać w piłkę – zaznaczył. 

Prowadzący program Sebastian Staszewski zapytał Piekarskiego o możliwość gry w Ekstraklasie, przypominając jednocześnie słowa menadżera o tym, że w naszym kraju jest niebezpiecznie. – Nie wracaj do tego. To było wyrwane z kontekstu – odparł Piekarski. 

– Nie chciałbym za wcześnie wychodzić przed szereg i mówić o tym, gdzie wyląduje. Niczego nie wykluczamy, w tym powrotu do Ekstraklasy – dodał. 

MP

(Maciej Rybus w Spartaku Moskwa. Fot. Instagram/@m.rybus_31)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport