(Rosjanie śpią na czołgach. Fot. Telegram/Ołeksandr Tarnawski)
(Rosjanie śpią na czołgach. Fot. Telegram/Ołeksandr Tarnawski)

Chcieli tylko odpocząć. Zdjęcie zrobione Rosjanom hitem sieci

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Rosjanie są już zmęczeni dzielną obroną armii ukraińskiej. Stąd też kilku żołnierzy Putina postanowiło sobie odpocząć. Miejsce na relaks jest dość nietypowe. Rosyjscy najeźdźcy zasnęli na zniszczonych czołgach.

Rosjanie zasnęli w nietypowym miejscu 

Generał brygady, dowódca operacyjno-strategicznej grupy wojsk "Tawria" Ołeksandr Tarnawski zamieścił na Telegramie zdjęcie zniszczonych rosyjskich czołgów, na których śpią żołnierze armii Putina. Fotografia została wykonana w pobliżu Wuhłedaru w obwodzie donieckim.

"Orkowie odpoczywają pod Wuhłedarem" – skomentował Tarnawski. 

Generał zaznaczył również, że siły obronne Ukrainy zajmują pozycje pod tym miastem, a także uniemożliwiają wrogowi zbliżenie się do Awdijiwki. "Nasza artyleria działa dobrze, każdy żołnierz w okopach wykonuje dziś zadania na najwyższym poziomie" – dodał. Kontrofensywa w najbliższym czasie 

Premier Ukrainy Denys Szmyhal zapewnił, że "nic nie zmieni" planów kontrofensywy armii ukraińskiej na froncie. Wyraził przekonanie, że rozpocznie się ona w najbliższym czasie i podkreślił, że celem Ukrainy jest odzyskanie terytoriów w granicach z 1991 roku.

– Nic nie wpłynie na nasze plany kontrofensywy i ich nie zmieni. Naszym celem jest zwycięstwo i wyzwolenie terytoriów ukraińskich w granicach z 1991 roku – powiedział Szmyhal.

Szef ukraińskiego rządu wypowiadał się dla mediów podczas wizyty w Waszyngtonie; jego wypowiedź przekazała w sobotę ukraińska agencja UNIAN. Zaznacza ona, że premier komentował pogłoski, iż Pentagon ma wątpliwości co do sukcesu kontrofensywy ukraińskiej.

Szmyhal zapewnił, że USA "absolutnie popierają" Ukrainę i wyraził przekonanie, że "kontrofensywa rozpocznie się już w najbliższym czasie".

MP

(Rosjanie śpią na czołgach. Fot. Telegram/Ołeksandr Tarnawski) 

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka