Mentzen chce zmian, żeby grać w pokera. "Jakim trzeba być złamasem..."

Redakcja Redakcja Konfederacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 81
Sławomir Mentzen przywróci możliwość gry w pokera w różnych formach bez zezwoleń, jeśli Konfederacja dojdzie do władzy? Na to wskazuje najnowsza aktywność jednego z liderów Konfederacji.

Poker a ustawa hazardowa

Poker został uznany za grę hazardową w świetle prawa na mocy ustawy hazardowej, wdrożonej przez rząd PO-PSL z 2009 roku - było to pokłosie wybuchu afery z próbą zmian w ustawie na korzyść branży przez polityków Platformy Obywatelskiej. Większość sejmowa w 2017 roku znowelizowała ustawę, nie zmieniając sytuacji prawnej tych, którzy chcieliby zagrać w pokera np. online. W myśl obowiązujących przepisów, "gra w pokera może być organizowana w kasynach gry lub poza kasynem gry przez podmioty urządzające gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna", a o turnieju wie dyrektor izby administracji skarbowej, a regulamin zaakceptował minister finansów.

Poza kasynem można grać w pokera, ale z limitem kwotowym, po rejestracji wydarzenia w lokalnej administracji skarbowej, akceptacji ministra finansów oraz w wydzielonym pokoju dla osób pełnoletnich. Poker został uznany przez parlamentarzystów za hazard, ponieważ jest grą losową, w której stawką są często pieniądze lub cenne przedmioty. Ustawa niemal zniosła możliwość gry w pokera online, poza np. Totalizatorem Sportowym. W Internecie - za wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych - taka rozrywka jest w monopolu państwa. 


Mentzen ma dość 

Dość takiej sytuacji ma Sławomir Mentzen. - Nie rozumiem tego, że od 14 lat większość posłów ma problem z tym, że ktoś wieczorem chce zagrać w pokera. Nie chcecie, to nie grajcie, ale jakim trzeba być złamasem, żeby psuć zabawę innym. W przedszkolu pewnie rozwaliliście budowle z klocków kolegom i tak już wam zostało - napisał szef Nowej Nadziei i jeden z liderów Konfederacji. 

- Wszystkich nas nie zamknięcie! Poker musi być wreszcie legalny. Tusk zakazał gry w pokera, Kaczyński zakaz utrzymał i dalej poluje na graczy. Trzeba skończyć z tą ciemnotą - zaapelował w swoim stylu. Mentzen zapowiedział niedawno m.in. legalizację marihuany i zniesienie 500 plus oraz zakazu handlu w niedzielę, jeśli Konfederacja przejmie władzę. 

Wy też chcielibyście bez przeszkód zagrać w pokera? 


Zdj. ilustracyjne/Pixabay

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj81 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka