(Robot sprzątający Kobold VR7. Fot. Vorwerk)
(Robot sprzątający Kobold VR7. Fot. Vorwerk)

Fani Thermomixa oszaleją ze szczęścia. Jest nowy, droższy robot

Redakcja Redakcja Hobby Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Firma Vorwerk, która odpowiada za sukces Thermomixa, wypuściła do sprzedaży nowego robota. Kobold VR7, bo tak nazywa się urządzenie, to robot sprzątający, do którego obsługi wystarczy jedynie telefon. Odkurzacz dzięki stacji dokującej sam się opróżnia i ładuje.

Thermomix od Vorwerk cieszy się ogromną popularnością 

Thermomix to urządzenie, które potrafi zastąpić nas w wielu czynnościach kuchennych. Robot kuchenny posiada ekran, na którym wyświetlane są dostępne funkcje i przepisy. Po wybraniu jednej z nich produkt firmy Vorwerk instruuje nas co robić i wykonuje większość czynności kuchennych. W ten sposób nie trzeba się martwić o to, że w trakcie gotowania popełnimy błąd. Oszczędzamy też czas w kuchni, który możemy poświęcić na inne czynności. Dlatego Thermomix ma tysiące fanów w Polsce. Nie odstrasza ich nawet dość wysoka cena, bo za nowy model urządzenia trzeba zapłacić ok. 5 tys. złotych. 

Thermomix wyposażony jest również w takie atrybuty jak noże, waga, czy blender, co powoduje, że może ono zrobić w kuchni praktycznie wszystko. Urządzenie potrafi mieszać składniki, kroić, siekać, miksować, ważyć produkty, gotować na parze oraz wyrabiać ciasto. 


Vorwerk prezentuje nowy urządzenie 

Firma Vorwerk, po sukcesie Thermomixa, zaprezentowała właśnie nowe urządzenie - robot sprzątający Kobold VR7. Odkurzacz posiada również stację dokującą RB7, która pozwala na automatyczne opróżnianie i ładowanie. Vorwerk zapewnia, że dzięki stacji można na wiele miesięcy nie zaprzątać sobie głowy obsługą urządzenia. Ma to być konkurencja dla Roomby. 

Obsługa robota sprzątającego odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej MyKobold, która jest kompatybilna z większością standardowych smartfonów i tabletów z systemem operacyjnym iOS lub Android. "Aplikacja pomaga robotowi w optymalnym działaniu, oferując najnowsze oprogramowanie i powiadamiając użytkowników o konieczności wymiany elementów konserwacyjnych, takich jak szczotki czy filtry silnika" – czytamy na stronie Vorwerk. 

Warto dodać, że dużą zaletą Kobolda VR7 jest jego kształt. Robot przypomina literę D, co ułatwia mu czyszczenie przy krawędziach oraz pod meblami.

Robot jest już dostępny w sprzedaży, a nabycia go można w zestawie ze stacją dokującą za 6645 zł. 

MP

(Robot sprzątający Kobold VR7. Fot. Vorwerk)

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości